Daugavpils teātris 09.01.2020

Daugavpils teātris dosies viesizrādēs uz Siguldu, Ogri un Alūksni

Foto – Džeina Saulīte

Daugavpils teātris februārī un martā dosies viesizrādēs, piedāvājot skatītājiem Dž. Dž. Džilindžera komēdiju "Hantele killeram" Siguldā un Alūksnē, kā arī izrādi "Kliedzēji" (rež. V. Roziņš) Ogrē.

"Hantele killeram” ir režisora Dž. Dž. Džilindžera komēdija, kuru caurvij stindzinoša realitātes apziņa: izmisumā tiek pieņemti nepārdomāti lēmumi, naids mēdz uzvarēt saprātu, par kļūdām vienmēr kādam jāmaksā.  Fjodors ir liels evenku un čukču literatūras zinātājs, kurš, lai pārvarētu finansiālas problēmas, nolemj pievērsties killera profesijai, bet kā gan sevī nepārliecinātais filologs spēs pierādīt, ka ir pieredzes bagāts speciālists „problēmu likvidēšanā”? Izrādē piedalās Māris Korsiets, Andris Bulis, Maija Korkliša, Zanda Mankopa.

Daugavpils teātra komēdiju "Hantele killeram" varēs noskatīties Siguldas kultūras centrā "Siguldas devons", 12. februārī plkst. 19.00, savukārt jau 11. martā plkst.19.00 ar šo izrādi Daugavpils teātris viesosies Alūksnes kultūras centrā.

26. februārī plkst.17.00 un 19.30 Ogres Teātra telpā, kura atrodas Ogres novada Kultūras centrā, varēs noskatīties Daugavpils teātra izrādi "Kliedzēji", kura šogad saņēma "Spēlmaņu nakts 2019" balvu kategorijā "Gada mazās formas izrāde".

Iestudējuma pamatā ir Jāņa Klīdzēja romāns "Sniegi" (1963), kuru dramatizējusi Ludmila Roziņa. Izrāde vēsta par neparastu attiecību trijstūri starp neredzīgu meiteni Tāsīti, ar tuberkulozi sasirgušu zemnieku Eduku un muzikantu-klejotāju Ruduku. Lai arī Tāsītes acis ir zaudējušas spēju redzēt, tomēr viņa spēj saskatīt būtisko caur pieskārieniem, skaņām, smaržām un savu sirdi. Izrādē Tāsītes neparasto pasauli iepazīt var arī skatītāji – tā tiek atspoguļota, iesaistot visus izrādē spēlējošos aktierus, kuri kļūst par viņas dzirdi un kā vienots organisms rada šo neparasto skaņu pasauli, pārceļot varoņus te uz mežu, te pilsētas ielās. Izrādes muzikālo noformējumu veidoja komponists Jēkabs Nīmanis, kurš par šo darbu saņēma "Spēlmaņu nakts 2019" balvu nominācijā "Gada muzikālās partitūras autors".

Biļetes „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

 

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt