Latvijas Nacionālā opera un balets 08.01.2020

Operā “Traviata” pirmo reizi soprāns Jūlija Vasiļjeva un diriģents Patriks Lange

Foto – Jānis Deinats

15. janvārī Violetas Valerī lomā Džuzepes Verdi operā "Traviata" debitēs lieliskais latviešu soprāns Jūlija Vasiļjeva. Pie Latvijas Nacionālās operas diriģenta pults šajā izrādē pirmo reizi stāsies ievērojamais vācu maestro Patriks Lange. Alfrēda lomā iejutīsies poļu tenors Rafals Bartminskis, Žorža Žermona lomā – Samsons Izjumovs. 

“"Traviata" ir mana pirmā tik liela mēroga loma, lai gan pirmā plāna varones nav jaunums manā repertuārā. Jau dažus gadus manī brieda doma, ka varbūt laiks ir pienācis, bet, kad šādu piedāvājumu izdzirdēju no Mārtiņa Ozoliņa, sapratu, ka ir jāstartē. Jāatzīst, ka pēdējā laikā ir progresējis vokāls, pateicoties sirdsmīļajai skolotājai Margaritai Gruzdevai, kas pēc otrā bērna piedzimšanas uzbūvēja man jaunu balsi kvalitātes ziņā. Ķeroties klāt nošu materiālam, bija skaidrs, ka tas ir “ciets rieksts”. Šeit man palīgā nāca ļoti pieredzējis mūziķis Māris Skuja ar ģeniālu dzirdi un tradīciju zināšanām. Pāris dienu laikā mēs izgājām lomu no visām pusēm, un tagad es esmu gatava šim muzikālajam izaicinājumam,” saka Jūlija Vasiļjeva. Viņa ir Latvijas Nacionālās operas soliste kopš 2013. gada. Violetas Valerī loma būs papildinājums viņas repertuāram. 

Patriks Lange tiek uzskatīts par vienu no daudzsološākajiem jaunās paaudzes diriģentiem. Kopš 2017. gada viņš ir Hesenes Valsts teātra Vīsbādenē muzikālais vadītājs. Studējis Vircburgas un Cīrihes mūzikas augstskolās. Strādājis kā Klaudio Abado asistents ar Berlīnes filharmonijas orķestri, Boloņas Mocarta orķestri un Lucernas festivāla orķestri. 2007. gadā saņēmis Eiropas Kultūras balvu – stipendiju jauno diriģentu kategorijā. Ar RSO Vīnes simfonisko orķestri debitējis Vīnes Musikverein koncertzālē, atskaņojot Mocarta, Šēnberga un Debisī darbus. Patriks Lange  bijis galvenais diriģents Berlīnes Komiskajā operā, kur diriģējis daudzus jauniestudējumus un repertuāra izrādes. Stājies pie diriģenta pults Vīnes Valsts operā, Koventgārdena Karaliskajā operā, Hamburgas Valsts operā, Austrālijas operā Sidnejā, Bavārijas Valsts operā, Cīrihes operā, Frankfurtes operā, Drēzdenes Semperoper, Štutgartes Valsts operā, Parīzes operā, Reinas Nacionālajā operā, Toronto kanādiešu operas kompānijā (Canadian Opera Company of Toronto) un citviet.

Džuzepes Verdi operas “Traviata” iestudējumu veidojis režisors Andrejs Žagars, scenogrāfs Andris Freibergs, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka, horeogrāfe Elita Bukovska un gaismu mākslinieks Gļebs Fiļštinskis.

Biļetes var iegādāties LNOB un “Biļešu Paradīzes” kasēs, kā arī internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/77381

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt