Latvijas Kultūras akadēmija 13.01.2020

Izveidota animācijas filma “Saucēju” un sicīliešu etnomūziķu radītai dziesmai

Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupas “Saucējas” un Sicīlijas etnomūzikas trio “Oi Dipnoi” kopīgi radītai dziesmai “Maģa, maģa ābelēna” ir izveidota animācijas filma, kuras autore ir sicīliešu māksliniece Kiara Čekarella (Chiara Ciccarella).  Video animāciju var redzēt šeit:

 

“2019. gada pavasarī, kad sicīliešu mūziķi viesojās Latvijā, pēc nejaušas saspēlēšanās un sadziedāšanās kādā Pārdaugavas krodziņā nolēmām ierakstīt kopīgu dziesmu”, stāsta grupas vadītāja Iveta Tāle. Tā tapa “Saucēju” dziedāta Kurzemes kāzu dziesma "Maģa, maģa ābelēna" sicīliešu mūziķu muzikālajā interpretācijā. Šai radošajai savienībai pievienojās arī māksliniece Kiara Čekarella, kas radīja stāstu par latviešu sievietes maģisko pasaules izjūtu.

“Saucējas” decembra beigās koncertēja Katānijā, Sicīlijā, kur video tika pirmo reizi parādīts plašākai publikai, bet vakar, 9. janvārī, ar sadziedāšanos draugu pulkā animācijas pirmizrāde notika arī Rīgā.

Dziesma “Maģa, maģa ābelēna” ir ierakstīta Rīgā studijā GEM PLUS un ir iekļauta kultūras menedžmenta centra “Lauska” jaunākajā etnomūzikas izlasē “SVIESTS 8”, kurā tiek apkopota aktuālākā latviešu mūsdienu tautas mūzika. Šoreiz līdzās tādām grupām kā “Iļģi”, “Auļi”, “ZeMe” un citas ir iekļautas arī “Saucēju” un “Oi Dipnoi” kopprojekts.

Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupas „Saucējas” dalībnieces jau 15 gadus apvieno kopīgs mērķis – apgūt un popularizēt latviešu tradicionālās dziedāšanas stilus un tehnikas, īpašu uzmanību veltot tām lokālajām tradīcijām, kurām raksturīga daudzbalsība. Savā darbības laikā “Saucējas” izdevušas četrus mūzikas albumus („Saucējas” (2007), „Dziediet, meitas, vokorā. Sēlpils un Vārnavas folklora” (2012), „Saucējas. En concert á Paris” (2014), „Trīci, munu ustabeni. Ludzas un Kārsavas tradicionālā mūzika” (2016)).

Paralēli jaunu koncertprogrammu gatavošanai jau trešo gadu “Saucējas” ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas Kultūras akadēmijas atbalstu turpina īstenot projektu “Tradicionālā dziedāšana dabas akustiskajā telpā”, kura ietvaros grupas dalībnieces veic dziesmu ierakstus dabā.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt