PERFOrācija 17.01.2020

Izrādes “Plastmasas huligāni” bezmaksas viesizrādes Latgalē

Foto – Monta Tigere

Teātra apvienība “PERFOrācija” februārī ar izrādi-darbnīcu bērniem “Plastmasas huligāni” dosies vairākās bezmaksas viesizrādēs uz Latgali. Izrāde veidota pēc Agneses Vanagas grāmatas “Plastmasas huligāni” motīviem.

7. februārī plkst. 13.30, izrāde būs skatāma Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, 8. februārī plkst. 12.00 Kārsavas Kultūras namā, bet plkst. 15.00 Zilupes Tautas namā. Savukārt 9. februārī plkst. 12.00 iestudējums “Plastmasas huligāni” tiks rādīts Daugavpils novada Kultūras centrā “Vārpa”. Pateicoties British Council pārstāvniecības Latvijā atbalstam, izrādes būs skatāma bez maksas.

Izrāde “Plastmasas huligāni” stāsta par divu apņēmīgu brāļu cīņu ar plastmasas maisiņiem. Tie ir visur – uz ielām tēlo mazus ežus, peldas okeānos kā medūzas un slēpjas kokos kā putni. Viņu mazās mikrodaļiņas jautri dzīvojas mūsu vēderos. Viņi ir plastmasas maisiņi. Mums katram tie saburzīti un nepieskatīti guļ kādā atvilknē vai krājas maisiņu maisiņos. Viņiem tur ir garlaicīgi, un kādā brīdī, kad tie kļūst pavisam nevajdzīgi un aizmirsti, sāk darīt blēņas. Bet kas būtu, ja mēs par viņiem rūpētos tāpat kā rūpējamies par sevi vai sev tuvajiem?

Sadarbībā ar “Plastmasas pārstrādes studiju” izrāde reizē ir arī darbnīca, kurā skatītājiem kopā ar aktieriem ir iespēja pārstrādāt plastmasas atkritumus, dodot tiem otro iespēju jeb jaunu formu.

Izrādes radošajā komandā ir apvienības “PERFOrācija” mākslinieces Pamela Butāne un Beatrise Zaķe, aktieri Elizabete Skrastiņa, Rihards Zelezņevs un Kārlis Tols, kostīmu māksliniece Inga Siliņa.

Izrāde paredzēta pirmskolas un sākumskolas vecuma bērniem un viņu vecākiem.

Atbalstītāji un sadarbības partneri: British Council pārstāvniecība Latvijā, Cycle Plastic, Valtsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Kultūras akadēmija. 

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt