la.lv 05.02.2020

Darbu beidz teātris “Skatuve”

Pirmdien, 3. februārī, ēku Maskavas ielā, kurā gandrīz 30 gadus darbojās teātris “Skatuve”, valdījumā pārņēma Rīgas dome, ziņo portāls la.lv.

“Skatuve” ir viens no pirmajiem neatkarīgajiem teātriem Latvijā. Dibināts 1991. gadā kā projektu tipa teātris, tā repertuārā būtiska vieta vienmēr bijusi pasaules dramaturģijas izcilu un Latvijā vēl neiestudētu autoru lugām. Teātri dibināja un vadīja režisore, Latvijas Kultūras Akadēmijas aktiermeistarības pasniedzēja, emeritētā profesore Anna Eižvertiņa. Anna Eižvertiņa ir Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere, apbalvota ar Latvijas Republikas Izglītības ministrijas un Kultūras ministrijas goda rakstiem.

Teātris “Skatuve” lielu uzmanību pievērsa darbam ar jaunatni, piedāvājot atbilstošu repertuāru un rīkojot ikgadēju uzņemšanu aktiermeistarības kursos. “Skatuve” ilgus gadus darbojās arī kā teātra studiju bāze LKA studējošo aktieru un režisoru diplomizrāžu un studiju darbu iestudējumiem. Annas Eižvertiņas audzinātie aktieri ir redzami uz visas Latvijas teātru skatuvēm. Savas profesionālās gaitas “Skatuvē” sākuši tādi Latvijā pazīstami skatuves mākslinieki kā Indra Roga, Jānis Vimba, Dita Lūriņa, Mārtiņš Egliens, Karīna Tatarinova, Jānis Āmanis, Lauris Subatnieks, Ilze Ķuzule-Skrastiņa. “Skatuvē” savas pirmās izrādes iestudējuši Dž. Dž. Džilindžers, Regnārs Vaivars, Viesturs Meikšāns, Valters Sīlis un citi Latvijā atpazīstami režisori.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt