Kroders.lv 10.02.2020

Izrāde "Tēbu zeme" viesosies Dailes teātrī

Tēbu zeme

24. februārī, 9. martā un 6. aprīlī plkst. 19:00 izrāde "Tēbu zeme" viesosies Dailes teātra mazajā zālē. Šī ir režisora Dmitrija Petrenko izrāde, kas pirmizrādi piedzīvoja 28. oktobrī Tallinas ielas kvartāla koncertzālē “Tu jau zini kur”. 

Psiholoģiskajā krimināldrāmā, ko dienvidamerikāņu autors Serdžio Blanko sarakstījis ar asprātīgu melnā humora devu un ironiju, jaunā gaismā ieraugām seno mītu par Edipu. Blanko ir radījis mākslinieka  dramaturga/ režisora  T (Gints Andžāns) tēlu, kurš ar aizgādniecisku mentora sajūtu dodas atklāt jaunā noziedznieka Martina motivāciju sava tēva slepkavībai. Par šo noziegumu tad arī jātop T izrādei.

"Tēbu zeme" ir izrāde izrādē, kurā skatītājs ir liecinieks kā ģimenes traģēdijai, tā mākslas tapšanas procesam un kopā ar T mēģina rast atbildes.

Petrenko izrādes notikumus un tēlus organiski iedzīvinājis Latvijas vidē, tomēr aplūkotās tēmas ir visapteverošas un globālas. Vecāku un bērnu attiecības ir sarežģīta mistērija, par kuru galvas lauzīja jau Senajā Grieķijā. Kur ir robeža starp audzināšanu, pamācīšanu un pazemošanu pieaugušo un pusaudžu attiecībās? Arī mākslinieks, veidojot mākslas darbu, piedalās radīšanas procesā, un iesaistītie kļūst no viņa emocionāli atkarīgi.

Izrādē spriedzi uztur nemitīgā balansēšana uz realitātes un fantāzijas robežas, uzdodot skatītājiem jautājumu  cik daudz dokumentālā mākslā ir dokumentalitātes un cik mākslinieka izdomas, cik liela ir mākslinieka atbildība mākslas darba radīšanas procesā. Šie jautājumi šodienas mākslas pasaulē ir īpaši aktuāli, ņemot vērā, cik daudz mūsdienās top procesā radīti iestudējumi, cik lielu popularitāti iemantojusi dokumentālā māksla.

Iestudējumā pirmo reizi uz skatuves ieraugām arī Liepājas Universitātes Aktiermākslas studentu Kārli Rūdolfu Ērgli.

Režisors: Dmitrijs Petrenko;

Lomās: Gints Andžāns, Kārlis Rūdolfs Ērglis

Producenti: Ieva Niedre, fonds INITIUM

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt