Kroders.lv 10.02.2020

15. februārī Zirgu pastā viesosies britu horeogrāfs Džonatans Barouzs

Ar performatīvu lekciju “Politika” un īsfilmu “52 portreti” Rīgā atgriežas atzītais britu horeogrāfs Džonatans Barouzs (Jonathan Burrows).

“Politika” ir mākslinieka pārdomas par laikmetīgās dejas un politikas saistību, kas uzdod būtiskus jautājumus par dejotāju bieži piesaukto brīvības sajūtu dejojot, mākslas tirgus spiedienu, par dejas vērtību un jēgu šodien, atsaucoties uz bieži lietotu izteikumu, ka “dejas jēga ir tajā, ka tai nav jēgas”. Kaut arī “Politika” ietver atsauces no dejas vides, tā runā par jebkura neatkarīga mākslinieka izvēlēm. Barouza daiļradē lekcijas formātam ir īpaša vieta, viņam vienmēr izdodas to pārvērst aizraujošā teatrālā vēstījumā.

“52 portreti” ir īsfilmu izlase, kurā 52 dejas mākslinieki rada īsu personisku žestu deju, sēžot pie galda un iztiekot bez atribūtiem. Deju pavada mākslinieku biogrāfijas, kas ir iedziedātas īpašā skaņu celiņā. Šo projektu Barouzs veidoja kopā ar foto un videomākslinieku Hugo Glendinningu, komponistiem un izpildītājiem Mateo un Frančesku Fardžioniem. “52 portreti” ir cilvēciska, asprātīga un aizkustinoša mīlas dziesma dejas žanram, kas pilnībā izmaina priekšstatus par dejotāja tēlu.

Pasākums noritēs angļu valodā.

Ieejas maksa 5 eiro, samaksa skaidrā naudā pirms izrādes.

Atbalsta Latvijas Kultūras akadēmija un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt