Ogrenet.lv 11.02.2020

Pārrunā iespēju Operetes teātri veidot bijušajā Ogres Tautas namā

10. februārī Kultūras ministrijā notika tikšanās, kuras laikā kultūras ministrs Nauris Puntulis kopā ar Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Egilu Helmani apsvēra iespējamo Opretes teātra izveidi Ogres Tautas namā.

“Kā zinām, 1995. gadā tika slēgts Rīgas muzikālais teātris jeb Operetes teātris, un kopš tā laika Latvija ir vienīgā Baltijas valstu galvaspilsēta un vienīgā Eiropas galvaspilsēta, kur nav sava Operetes teātra,” situāciju raksturo Egils Helmanis, atgādinot, ka 2018. gadā manabalss.lv tika uzsākta parakstu vākšana Operetes teātra atjaunošanai, šai iniciatīvai ir daudz atbalstītāju.

“Tautas nama ēku noteikti var pārbūvēt un pielāgot Operetes teātra vajadzībām, ir jādomā arī par pievedceļu, stāvlaukumu izbūvi. Šāds projekts būtu realizējams, ja tam piesaistītu privāto investoru, valsts, tas ir, Kultūras ministrijas, un pašvaldības līdzekļus. Ja mēs spētu izveidot šādu sadarbības modeli, sasniegtu vairākus būtiskus mērķus – atjaunotu kultūras eksportpreci un vienu no pasaules klasiskās kultūras segmentiem, kas Latvijā nav pārstāvēts, bagātinātu novada un Latvijas kultūras dzīvi, izglītotu sabiedrību, visbeidzot atjaunotu ogrēniešiem svarīgu ēku, piešķirot tai jaunas funkcijas, sakārtotu šo pilsētas rajonu,” norāda E. Helmanis.

Sarunas laikā ar kultūras ministru secināts, ka tālākai jautājuma virzībai nepieciešams veikt aprēķinus, cik liels finansējums būtu nepieciešams šādas ieceres īstenošanai.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt