Kroders.lv 29.03.2020

Ko skatīties un klausīties, pavadot laiku mājās? (PAPILDINĀTS 03.04)

Skats no LNOB operas "Spēlēju, dancoju" // Foto – Agnese Zeltiņa

Līdz ar ārkārtas stāvokli, kas nu skāris lielāko pasaules daļu, arvien vairāk teātru ir atcēluši vai pārcēluši drīzākajā laikā plānotos iestudējumus un pirmizrādes. Tostarp arī Latvijas, Igaunijas un Lietuvas teātri. Tāpēc šajā klusajā periodā piedāvājam informāciju par iespējām, kur teātra izrādes skatīties mājās, kā arī kur var klausīties ar teātri saistītus raidījumus. Sniedzam ieskatu dažādās vietnēs, kurās iespējams skatīties izrādes no visas pasaules gan bez maksas, gan par nelielu simbolisku samaksu. Piedāvājam arī variantus, kā varat noskatīties ar teātri saistītas filmas. Aicinām saglabāt teātra baudīšanas prieku!

Saraksts vēl tiks papildināts ar aktuālo informāciju

PASAULĒ:

“Opera Vision” piedāvā noskatīties iestudējumus no dažādām pasaules operām. Piedāvāto operu klāstā iekļauta arī LNOB opera “Spēlēju, dancoju” Lauras Grozas-Ķiberes režijā. Operas iespējams skatīties šeit.

Šauļu Valsts Drāmas teātris vakaros piedāvā skatītājiem noskatīties teātra repertuārā esošās izrādes. Katru vakaru tiks ievietota saite uz izrādi, bet to diemžēl nākamajā dienā vairs nav iespējams noskatīties. Izrādes ir lietuviešu valodā, tomēr tā ir lieliska iespēja iepazīt Lietuvas teātri un uzzināt par tajā aktuālo. Sekojiet informācijai teātra Facebook vietnē

Arī Klaipēdas Drāmas teātris piedāvā skatītājiem redzēt izrādes tiešsaistē noteiktos laikos: darba dienās no plkst. 18.30, un no plkst 12.00 izrādes bērniem, svētdienās no plkst 17.00. Izrādes iespējams skatīties šeit.

Nacionālais Kauņas Drāmas teātris piedāvā tiešsaistē noskatīties vairākas teātra izrādes lietuviešu valodā. Aicinām ielūkoties šeit.

“The Metropolitan Opera” no 16. marta vakaros piedāvās skatītājiem noskatīties operu ierakstus tiešsaistē. Sekojiet informācijai “The Metropolitan Opera” Facebook lapā

Bavārijas Valsts opera savā interneta vietnē iepazīstinās ar 2020./2021. gada sezonas plānotajiem jauniestudējumiem, kā arī būs iespējams noskatīties sešu operu ierakstus tiešsaistē. Sekojiet informācijai šeit

Arī Vīnes Valsts opera piedāvā šajā laikaposmā noskatīties operu ierakstus. Saraksts ar plānotajiem operu izrādīšanas laikiem šeit

"Onet" vietnē iespējams noskatīties pēdējo gadu Polijas teātru izrādes. Skatiet piedāvājumu šeit

“Digital Theatre” piedāvā skatītājiem plašu klāstu ar dažādiem teātra iestudējumiem no visas pasaules. Portālā pieejamās izrādes ir iespējams abonēt par mēneša maksu, kā arī tiek piedāvāta iespēja noskatīties konkrētas izrādes par vienreizēju samaksu. Sīkāka informācija un izrāžu katalogs  šeit.

“Stage Network” vietnē atradīsiet gan teātra un dejas izrādes, gan arī operas. Portālā pieejama arī sadaļa, kas veltīta V. Šekspīra lugu iestudējumiem. Vietnē pieejamās izrādes ir iespējams abonēt par mēneša maksu, kā arī tiek piedāvāts bezmaksas septiņu dienu izmēģinājuma periods. Skatiet vietnes piedāvājumu  šeit.

“Cennarium” piedāvā noskatīties dažādu žanru iestudējumus – komēdijas, mūziklus, operas, cirka izrādes u. c. no visas pasaules. Portālā pieejamās izrādes ir iespējams abonēt, kā arī tiek piedāvāts bezmaksas desmit dienu izmēģinājuma periods. Skatiet sīkāku infromāciju  šeit.

Šeit vietnē Vimeo iespējams noskatīties "Münchener Kammerspiele" izrādi "Trīs māsas". Izrādei pieejami arī subtitri angļu valodā.

Arī "Rimini Protokoll" piedāvā tiešsaistē skatīties viņu priekšnesumu dokumentētas versijas. Lielākā daļa pieejami angļu valodā vai ar subtitriem angļu valodā. Aicinām ieskatīties  šeit. Savukārt šeit pieejama izrāde "100 % Rīga".

Berlīnes teātris "Schaubühne" piedāvā skatītājiem tiešsaistē noskatīties gan jaunākus, gan senākus teātra iestudējumus, tostarp Tomasa Ostermeiera izrādes. Izrādes tiks rādītas vakaros no plkst. 18.30 līdz plkst 24.00. Ieskatieties programmā šeit. Daļa iestudējumu būs pieejama ar subtitriem angļu valodā.

Oskara Koršunova teātris Viļņā piedāvā skatītājiem noskatīties pirms 30 gadiem tapušo O. Koršunova izrādi pēc Daniila Harmsa darbu motīviem "Tur būt šeit" ("Ten būti čia"). Izrādi iespējams noskatīties šeit. Teātris arī piedāvās skatītājiem noskatīties citas leģendāras Oskara Koršunova izrādes. Sīkākā infromācija un saites uz izrādēm šeit.

Šeit "Duda Paiva Company" piedāvā noskatīties izrādi "Lāsts" (Malediction), kurā apvienojas deja, teātris un interaktīvie mediju elementi. Izrādē "Lāsts" divi vīrieši cīnās pret zaļo skaudības un naida briesmoni, kas nostājies starp viņiem un liek viņiem sacensties. Šie vīrieši rada pasaku un murgu pasauli cerībā rast patiesu savstarpēju saikni.

Lielbritānijas "National Theatre" aprīļa ceturtdienās piedāvās skatītājiem noskatīties vairākas izrādes YouTube vietnē bez maksas. Būs iespējams noskatīties tādas izrādes kā "Divu kungu kalps", "Džeina Eira", "Bagātību sala" u. c. Sekojiet informācijai šeit.

Vācijas teātris "Berliner Ensamble" piedāvā tiešsaistē noskatīties B. Brehta lugas "Kaukāza krīta aplis" iestudējumu, kā arī virtuāli izstaigāt teātra telpas. Ik piektdienu teātra interneta vietnē būs pieejama saite uz jaunu izrādi. Vairāk informācijas šeit

Somijas operas un baleta teātris piedāvā skatītājiem noskatīties vairākas baleta un operas izrādes, piemēram, baletu "Mazā nāriņa" un operu "Klīstošais holandietis". Piedāvājumā ir arī dažu koncertu audioieraksti. Ielūkojieties šeit

Igaunijas teātris "Kanuti Gildi Saal" piedāvā skatītājiem noskatīties igauņu dejotāja un horeogrāfa  Marta Kangro izrādi "Runā ar mani" (Talk to me) angļu valodā. Izrāde pieejama šeit.

Nāciju teātris Krievijā piedāvā skatītājiem tiešsaistē noskatīties Alvja Hermaņa izrādi "Šukšina stāsti". Izrāde ierakstā pieejama šeit.

Briseles opera piedāvā skatītājiem noskatīties vairākus operu iestudējumus, piemēram, "Frankenšteins", "Tristans un Izolde" u. c. Vairāk informācijas šeit.

Mazās Bronnajas teātris Krievijā uzsācis tiešsaistes lekciju projektu "BrON AIR", un teātra Facebook vietnē pieejamas saites uz dažādām ar teātri saistītām lekcijām krievu valodā. Sekojiet informācijai šeit.

Anglijas "Shakespeare's Globe" teātris no 6. aprīļa piedāvās skatītājiem noskatīties tādas izrādes kā "Hamlets", "Romeo un Džuljeta", "Sapnis vasaras naktī" u. c. Vairāk informācijas šeit.

Mobilajā lietotnē "Audible" iespējams klausīties vairāku lugu lasījumus angļu valodā.  Lietotne piedāvā 30 dienu bezmaksas izmēģinājuma periodu, kurā laikā var noklausīties tādu lugu lasījumus kā "Eņģeļi Amerikā", Oskara Vailda lugu lasījumus u. c. Vairāk informācijas šeit.

Tiešsaistē pieejamas arī izrādes no visas pasaules bērniem un pusaudžiem. Ieskatieties šeit, kur sniegta informācija krievu valodā par izrādēm un saites uz tām.

Šeit pieejamas saites uz vairākām mūsdienu Krievijas teātra izrādēm, tostarp Konstantīna Bogomolova izrādi "Juveliera jubileja" un Kirila Serebreņņikova izrādi "Plastilīns". 

Šeit portālā "onlineteatr" iespējams tiešsaistē noskatīties Krievijas Vahtangova vārdā nosauktā Valsts akadēmiskā teātra izrādes. Daļa iestudējumu ir pieejami bez maksas.

No 3. aprīļa tiešsaistē būs iespējams noskatīties Endrū Loida Vēbera mūziklus. Katrs no tiem būs pieejams tiešsaistē 48 stundas šajā YouTube kanālā.

Līdz 5. aprīlim tiešaistē būs iespējams noskatīties Novosibirskas drāmas teātra "Sarkanā lāpa" izrādi "Trīs māsas". Sīkāka informācija šeit.

Šeit vietnē Vimeo pieejama "Needcompany" 2004. gada izrāde "Izabellas istaba" franču valodā.

LATVIJĀ:

Teātra trupa KVADRIFRONS uzsāks projektu "KVADRIFRONA DEKAMERONS", kura laikā no 16. marta trupas komanda, viņu draugi, radi un paziņas stāstīs simt noveļu. Vairāk informācijas šeit.

Dažādu darbu lasījumus piedāvās arī Jaunais Rīgas teātris. Aicinām ieskatīties šeit, kur būs pieejami lasījumi.

Aicinām ielūkoties arī LTV raidījuma "Teātris.zip" Īpašajā izlasē, kur pieejami Latvijas teātru izrāžu ieraksti un izrāžu fragmenti. Skatietiet izlasi šeit. Izlase pēdējās dienās ir papildināta ar Liepājas teātra izrādēm  "Sniegbaltīte un septiņi rūķīši" un  "Portreti. Vilki un avis", Daugavpils teātra izrādi "Jubileja 98'" un Rīgas Krievu teātra izrādēm  "Mēdeja" un "Mīlas svētība"

"Teātris.zip" arī piedāvās īpašu izrāžu izlasi LTV1 un LTV7 kanālā. Vairāk informācijas šeit.

Liepājas teātris šajā laikā piedāvā klausīties podkāstu "Pīpētavas sarunas". Pirmo podkāsta ierakstu iespējams klausīties šeit "Spotify" platformā. Bet otrais ieraksts – saruna ar aktieri Kasparu Godu – pieejams šeit.

Dailes teātris piedāvā skatītājiem ielūkoties digitālajā izrāžu arhīvā. Skatiet izrāžu piedāvājumu šeit.

Aicinām noskatīties Kristas Burānes teātra triloģijas filmas "Piektais Hamlets", "Māra" un "Pasaka par tukšo telpu". Filmas pieejamas šeitšeit un šeit.

LMT Straume vietnē iespējams noskatīties vairākas pēdējos gados tapušās izrādes, piemēram, Latvijas Nacionālā teātra izrādi "Īstā bērnība", izrādi "Veidenbaums un Veidenbaums. Divi brāļi", VDT iestudējumu "Meistars un Margarita" u. c. Skatiet piedāvājumu  šeit.

Dirty Deal Teatro uzsāk jaunu projektu veido "Izrāžu–instrukciju" ciklu. Katru nedēļu kāds no Dirty Deal Teatro dramaturgiem piedāvās savu "Izrādi-instrukciju", kuras pamatā būs norādījumi, lai izrādi varētu piedzīvot, atrodoties mājās vai citā atbildīgā un drošā vietā un veidā. Izrādes tiks publicētas Dirty Deal Teatro sociālajos tīklos. Sekojiet aktualitātēm  šeit.

Aicinām noskatīties arī “Deep Sea Studios” paspārnē tapušās Matīsa Kažas filmas “Vienu biļeti, lūdzu!” un “Meierholda lidojums”, kas bez maksas pieejamas  šeit un šeit.

Aicinām arī klausīties Latvijas Nacionālā teātra podkāstu "Klausies Nacionālo!". Šeit pieejami visi podkāsta ieraksti.

Latvijas Radio 1 Radioteātrī iespējams arī noklausīties stāstus no Jaunā Rīgas teātra izrādes "Latviešu stāsti". Visi ieraksti pieejami šeit.

Ģertrūdes ielas teātris piedāvā noskatīties pirmo izrādi, kas rādīta uz ĢIT teātra skatuves. Izrāde "Männersache" vēsta par četriem draugiem, kuri viena vakara gaitā izdzīvo savstarpējo attiecību līkločus. Draudzība, vientulība, bailes, uzdrīkstēšanās, mīlestība un suģestējoša atklātība, izmantojot ķermeņa valodu. Šoreiz deju zāle ir satikšanās vieta un cīņas lauks, kur katram dota iespēja iepazīt pašam sevi. Izrādi caurstrāvo smeldzīga sirsnība un enerģijas piesātināta dzīvā mūzika divu ģitāristu un viena bundzinieka izpildījumā. Izrāde pieejama YouTube platformā šeit.

Ģertrūdes ielas teātris 4. aprīlī piedāvās teātra skatītājiem piedalīties izrādē "Taņas dzimšanas diena WEB" tiešsaistē. Uz izrādi iepriekš jāiegādājas biļete. Sīkāka informācija šeit.

Jaunais Rīgas teātris savā Vimeo kontā piedāvā noskatīties Alvja Hermaņa izrādi "Zilākalna Marta". Izrāde pieejama šeit.

Latvijas Nacionālais teātris līdz 5. aprīlim (ieskaitot) piedāvā noskatīties izrādi "Latgola.lv-1" savā YouTube kanālā. Izrādes ieraksts pieejams šeit.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt