Dramaturgu asociācija 19.03.2020

Kamēr teātra izrādes nenotiek – lasīsim lugas!

Ņemot vērā Latvijas valdības lēmumu  "Covid-19" vīrusa dēļ atcelt publiskus pasākumus, tajā skaitā teātra izrādes, biedrība “Dramaturgu asociācija” aicina teātra fanus turpināt domāt par teātri un izbaudīt savas iztēles brīvību, lasot lugas.

Lai arī pēdējos desmit gadus lugu izdošana grāmatās ir mazinājusies, tomēr, pateicoties interneta iespējām, daudzus dramaturģiskus tekstus ir iespēja lasīt tiešsaistē. Tie nav tikai klasikas darbi, kuri brīvi pieejami, pateicoties autortiesību termiņa beigām, bet arī pašu autoru personīgajās un dažādās citās mājaslapās ievietotās laikmetīgās lugas.

Apzinoties, ka šajā laika periodā citkārt aktīvie teātra skatītāji daudz laika pavadīs mājās, tā ir lieliska iespēja rakstīto vārdus salīdzināt ar to, kas redzēts vai tiks redzēts uz skatuves. Tā ir arī iespēja pievērst vairāk uzmanības mazāk populārai - tomēr ekskluzīvai - literatūras formai: dramaturģijai, kas Latvijā vēsturiski bijusi tikpat nozīmīga kā proza un dzeja.

Biedrība "Dramaturgu asociācija" dibināta 2019. gada 12. jūlijā. Tās mērķis ir veicināt latviešu dramaturģijas attīstību, kā arī publicētās un nepublicētās dramaturģijas kā Latvijas kultūras būtiskas sastāvdaļas saglabāšanu, sistematizēšanu un pieejamību sabiedrībai. Prioritāte – mūsdienu oriģināldramaturģija latviešu valodā. Asociācijai aicināti pievienoties visi latviešu valodā rakstošie lugu autori un dramaturgi.

Papildu informācija - rakstot uz lugas@lugas.lv un www.lugas.lv.

#paliecmājās

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt