Kroders.lv 24.03.2020

Oskara Koršunova teātris piedāvā skatītājiem noskatīties leģendāras Lietuvas teātra izrādes

Režisors Oskars Koršunovs

Oskara Koršunova teātris Viļņā šogad svin divas nozīmīgas jubilejas – režisora O. Koršunova pirmā režijas darba 30 gadu jubileju un teātra 20 gadu jubileju. Tāpēc teātris piedāvā skatītājiem noskatīties gan pirmos režisora iestudējumus, kas Lietuvas teātra kontekstā uzskatāmi  par ļoti nozīmīgiem pagrieziena punktiem, gan arī vēlākos gados tapušos iestudējumus.

Īpaši akcentējama ir Oberiutu autoru darbu triloģija – izrādes “Tur būt šeit” (Ten būti čia), “Vecene” (Senė) un “Vecene 2” (Senė 2), kas tapušas laikā no 1990. līdz 1994. gadam.

Teātra zinātnieks Audronis Ļuga (Audronis Liuga) savā grāmatā “Laika ievainots teātris” (Laiko sužeistas teatras) par Oskara Koršunova triloģiju raksta: “Pirmie O. Koršunova iestudējumi parādījās tad, kad sabiedrība vismazāk domāja par teātri – tolaik notika cīņa par neatkarību. Tomēr tiem izdevās apgāzt plaši zināmo priekšstatu – Kad runā lielgabali, mūzas klusē. Oskara Koršunova triloģija atgrieza skatītāju teātrī un palīdzēja viņam no jauna atklāt skatuves mākslu.”

Savukārt pats režisors kādā intervijā triloģiju raksturo šādi: “Oberiutu mākslinieku likteņi manā skatījumā ir zīmes un kategorijas, kuras var izmantot, domājot par mākslinieka brīvības un cilvēka robežām. Vai tās var nomērīt? Vai tās ir neierobežotas? Vai tās pilnībā nosaka sabiedrība, liktenis, laiks vai nāve? Šie ir jautājumi, kas triloģijā izvirzās priekšplānā.”

Teātris piedāvās skatītājiem noskatīties arī citas Oskara Koršunova izrādes, kas ir nozīmīgas režisora radošajā biogrāfijā – “Edips karalis” (Oidipas karalius), “Sveika Sonja Jaunais gads” (Labas Sonia Nauji Metai), “Miranda” (Miranda) u.c.

Saites uz izrādēm būs pieejamas OKT interneta vietnē  šeit.

Iestudējumi tiks rādīti lietuviešu valodā šādos datumos:

22. marts – 29. marts – Daniils Harmss “Tur būt šeit”

Šeit pieejama izrāde.

Skats no izrādes "Tur būt šeit"

30. marts – 5. aprīlis – Daniils Harmss, Aleksandrs Vvedenskis “Vecene”

6. aprīlis – 12. aprīlis – Daniils Harmss, Aleksandrs Vvedenskis “Vecene 2”

13. aprīlis – 19. aprīlis – Aleksandrs Vvedenskis “Sveika Sonja Jaunais gads”

20. aprīlis – 26. aprīlis – Sofokls “Edips karalis”

Skats no izrādes "Edips karalis"

27. aprīlis – 3. maijs – Jevgeņijs Griškovecs “Pilsēta” (rež. Sauļus Mīkolaitis, Oskars Koršunovs)

4. maijs – 10. maijs – Birute Mar “Grima opera” (rež. Birute Mar, Oskars Koršunovs)

11. maijs – 17. maijs – Viljams Šekspīrs “Miranda”

Skats no izrādes "Miranda"

 

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt