Kroders.lv 30.04.2020

7. maijā tiešsaistē būs skatāma izrāde "Tēbu zeme"

Publicitātes foto

Ar spēcīgu pašironijas devu dienvidamerikāņu autors Serdžio Blanko ir radījis mākslinieka - dramaturga/ režisora - T (Gints Andžāns) tēlu, kurš ar aizgādniecisku mentora sajūtu dodas atklāt jaunā noziedznieka Martina motivāciju sava tēva slepkavībai. Par šo noziegumu tad arī jātop T izrādei. Režisors Dmitrijs Petrenko šos tēlus un situācijas organiski iedzīvinājis Latvijas vidē.

"Tēbu zeme" ir izrāde izrādē, kurā skatītājs būs liecinieks kā ģimenes drāmai, tā mākslas tapšanas procesam un kopā ar T mēģinās rast atbildes un patiesību(?).

Izrādē spriedzi uztur nemitīgā balansēšana uz realitātes un fantāzijas robežas uzdodot skatītājiem jautājumu - cik daudz dokumentālā mākslā ir dokumentalitātes un cik - mākslinieka izdomas, cik liela ir mākslinieka atbildība mākslas darba radīšanas procesā? Kur ir robeža starp audzināšanu, pamācīšanu un pazemošanu pieaugušo un pusaudžu attiecībās?

"Izrādi noskatīties ir vērts, kaut vai lai nopūstu putekļus no saviem dvēseles stūrīšiem, kuros mēs bez ārēja stimula reizēm neesam īpaši gatavi ielūkoties". /Atis Rozentāls, Kultūras Diena/

"Tēbu zeme" ir asprātīga un ironiska psiholoģiska krimināldrāma 2 cēlienos. Jaunie apstākļi piespieduši publiku no apmeklētāja kļūt par skatītāju, tiešsaistes izrādes kontekstā mēs ļausim skatītājam vienlaikus kļūt arī par novērotāju un uzraugu, piedāvājot nedaudz atšķirīgu pieredzi, nekā tā būtu teātrī.


Režisors: Dmitrijs Petrenko;
Lomās: Gints Andžāns, Kārlis Rūdolfs Ērglis
Gaismu mākslinieks: Niks Cipruss
Producenti: Ieva Niedre, fonds Initium
Tiešraidi nodrošina: Kārlis Zemītis, BezRindas.lv
Atbalsta: Optio, apģērbu veikals KOKOS

Biļetes:
https://www.bezrindas.lv/lv/tebu-zeme-tiesraide/8073/

Pēc biļešu iegādes uz e-pastu tiks atsūtīta saite, uz kuras spiežot paredzētajā laikā varēs vērot izrādi. Ar vienu saiti iespējams nodrošināt tiešraidi vienā ierīcē,
Pieejamās biļetes:
5 EUR standarta biļete;
8 EUR ģimenes biļete kultūras mīļiem (ja vēlies atbalstīt Latvijas mākslinieku darbu un skaties izrādi kopā ar ģimeni, aicinām iegādāties šo :) ).

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt