Dailes teātris 26.04.2020

Dailes teātris uzsāk darbu pie seriāla "Smiļģa lāsts" veidošanas

Publicitātes foto

20. aprīlī Dailes teātra mākslinieciskais direktors Viesturs Kairišs nācis klajā ar ieceri veidot daudzsēriju melno komēdiju ar pagaidu nosaukumu "Smiļģa lāsts", kuras dramaturģiju veidos Justīne Kļava un Artūrs Dīcis, un režisori būs Viesturs Kairišs un Gatis Šmits.

Stāsta centrā atrodas teātra darbinieki, kuri, ignorējot apkārt valdošos force majeure apstākļus, spītīgi cenšas pildīt savu kultūras darbinieku misiju, lai iestudētu ilgi plānoto "Simtgades izrādi". Darbu traucē ārkārtas apstākļi, varas spēles, teātra iekšējās intrigas, māņticība, kā arī aizdomas par teātra dibinātāja Eduarda Smiļģa uzlikto lāstu.

Pēc ieceres izstrādes kopā ar dramaturģi Justīni Kļavu, 24. aprīlī par seriāla veidošanu tika informēti Dailes teātra aktieri, un šodien priecīgo vēsti nododam skatītājiem.

Ar melnās komēdijas "Smiļģa lāsts" palīdzību Dailes teātris vēlas dot skatītājiem iespēju caur pašironijas prizmu ielūkoties teātra iekšējā dzīvē.

Darbu plānots filmēt reālā vietā - Dailes teātra telpās.

Teātra vadītājs Juris Žagars šonedēļ jau uzsācis sarunas par iespējamu sadarbību ar Latvijas Televīziju: "Mums ir divi profesionāli kino režisori, mums ir pašiem savi profesionāli dramaturgi, seriālā var piedalīties visa aktieru trupa, mums ir telpas, laba tēma un, pats galvenais, tagad mums ir laiks to darīt."

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt