Telegraph.co.uk 12.05.2020

Itālijā jūlijā tiks rādīta brīvdabas opera “Rigoleto”

Skats no operas "Rigoleto" iestudējuma Lielbritānijā

Itālijā operas pasaule ir gatava atsākt darbu labiekārtotā parkā, kur Romas opera plāno jūlijā iestudēt brīvdabas operu – Verdi “Rigoleto”. Itālijā no Covid-19 vīrusa miruši vairāk nekā 30 000 cilvēku, bet pēc divu mēnešu valsts vispārējās izolācijas inficēšanās rādītāji ir ievērojami samazinājušies un valsts nedrošiem soļiem sāk pamazām mīkstināt ierobežojumus.

Ievērojot sociālās distancēšanās noteikumus, šis vēsturiskais opernams savus iestudējumus pārcels uz pasākumu norises vietu labiekārtotā parkā pašā Itālijas galvaspilsētas sirdī. Starp sēdvietām tiks ievērotas atstarpes, un skatītāju skaits nedrīkstēs pārsniegt 1000 cilvēku. “Rigoleto” ir trīs cēlienu opera, kas pirmizrādi piedzīvoja 1851. gadā Venēcijā. Ja šī iestudējuma izrādīšana būs veiksmīga, tad, iespējams, nākamais brīvdabas iestudējums būs “Seviljas bārddzinis”. Tomēr vasaras repertuārs vēl nav pilnībā izplānots.

Kultūras nozīmi Itālijas sabiedrībā ir uzsvēris Itālijas kultūras ministrs, nesen sakot, ka kultūra ir fundamentāls ikviena cilvēka dzīves aspekts, un šajā jomā ir nodarbināti miljoniem itāļu. Itālijā, līdzīgi kā citviet pasaulē un tostarp arī Latvijā, tiek meklēti alternatīvi veidi, kā nezaudēt saikni ar skatītāju un pielāgoties pašreizējai situācijai – piemēram, nelielas brīvdabas izrādes rīko Horvātijas teātri, savukārt Latvijā tapušas jau vairākas tiešsaistes izrādes un Jaunais Rīgas teātris pašlaik strādā pie brīvdabas iestudējuma “Ķīniešu stāsti”.

Romas opernams

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt