Kroders.lv 16.05.2020

Reģionālie teātri sezonas noslēgumā piedāvās tiešsaistes un klātienes izrādes

Reaģējot uz valdības noteiktajiem Covid-19 ārkārtas situācijas ierobežojumu atvieglojumiem, Latvijas reģionālie teātri izziņojuši sezonas noslēgumu plānus. Gan Valmieras drāmas, gan Daugavpils teātris sola atsākt iestudējumu izrādīšanu ierobežotam skatītāju lokam, savukārt Liepājas teātris plāno šīssezonas iestudējuma "Mēness neredzamā puse" izrādīšanu virtuālajā vidē.

 

Liepājas teātris, meklējot ceļu pie saviem skatītājiem, piektdien, 29. maijā, plkst. 19:00 piedāvās noskatīties iestudējumu „Mēness neredzamā puse”. Tas nebūs izrādes ieraksts, bet tiešraide no Liepājas teātra, kur aktieri spēlēs izrādi zālē bez skatītājiem.

Igauņu dramaturga Karla Kopelmā luga lietuviešu režisores Monikas Klimaites režijā pirmizrādi piedzīvoja vien pagājušā gada nogalē. Šī izrāde ir nozīmīga visu triju Baltijas valstu līmenī, veicinot sadarbību starp Latviju, Lietuvu un Igauniju. Iestudējums, kuram režisore devusi žanrisko apzīmējumu - pseidodokumentāla izrāde, ir kā ielūkošanās nākotnē. Ar vairāku tēlu un viņu stāstu palīdzību (kas šokējoši un negaidīti savienojas vienā veselumā), tiek atklāta mūsdienu sabiedrība, kā arī apstākļi un faktori, kas tuvina Eiropu 3. Pasaules karam. Stāsta galvenais varonis ir Sebastjans – vienkāršs cilvēks, kurš tikai centās iederēties sabiedrībā. Un, pat ja viņš izrādē tā arī neparādīsies, viņa dzīves stāstu izstāstīs pārējie varoņi. Iestudējot izrādi, režisore M. Klimaite uzsvēra, ka esam kļuvuši par patērētāju sabiedrību un ka pat ja runājam par planētas glābšanu - patērējam arvien vairāk. Vai bez sabrukuma varētu būt arī cits iznākums? Izrāde dod iespēju ielūkoties nākotnē, liekot mums izvērtēt tagadni. Vai mums patiks tas, ko ieraudzīsim?

Izrādē piedalās aktieri – Agnese Jēkabsone, Signe Dancīte, Viktors Ellers, Sandis Pēcis un LiepU aktierkursa 3. kursa studente Madara Viļčuka. Kopā ar režisori pie iestudējuma strādājusi arī scenogrāfe un kostīmu māksliniece Giedre Brazīte, komponisti Antanas Jasenka un Ūdris Jasenka, kā arī gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis. Lugu no igauņu valodas tulkojusi Maima Grīnberga.

Biļetes iespējams iegādāties elektroniski – www.bilesuparadize.lv, saņemot informāciju, kā pieslēgties notikumam. Katrs skatītājs varēs izvēlēties, ar kādu summu atbalstīt Liepājas teātri (pieejamas trīs veida biļetes – tiešraides, kultūras atbalstītāja un mecenāta) – biļetes sākuma cena 6 eiro. Izrāde būs skatāma tikai konkrētajā dienā norādītajā laikā!

Foto: Justīne Grindberga

Ievērojot izsludinātā sanitārā protokola prasības, 29. maijā Valmieras drāmas teātrī pirmizrādi piedzīvos režisores Ineses Mičules, aktiera Mārtiņa Meiera un mākslinieces Ievas Kauliņas kopdarbs monoizrādē “Visas labās lietas”.

Lugas autors Dankans Makmillans (Duncan Mcmillan) ir mūsdienu britu dramaturgs un režisors, kas atzinību guvis ar lugām „Cilvēki, vietas un lietas”, „Plaušas”, „1984”. Latvijas teātros daļa no viņa lugām ir iestudētas un skatītājiem pazīstamas. Luga “Visas labās lietas” sarakstīta 2013. gadā. Makmillana luga “Visas labās lietas” stāsta par kāda zēna mēģinājumu izprast iemeslu, kāpēc pieaugušie ir nelaimīgi. Piedzīvojot mātes pašnāvības mēģinājumu, lugas galvenais varonis, ko izrādē atveido Mārtiņš Meiers, bērnībā sāk veidot sarakstu ar lietām, kuru dēļ mātes dzīve ir dzīvības vērta, radot cerību un prieku.

Inese Mičule, kas pati arī tulkojusi šo darbu, izrādi vēlas veidot kā patiesu stāstu par cilvēku, kurš uzveicis savas dzīves tumšākos brīžus – depresiju, šķiršanos, tuvinieku zaudējumu, un spēj dzīvot ar gaišu prieku. Jo dzīve turpinās un neapstājas, un tas iedvesmo mūs visus. 

Biļetes uz izrādēm “Visas labās lietas” būs pieejamas www.bilesuparadize.lv no 18. maija. Ievērojot noteiktos drošības pasākumus, maksimālais izrāžu apmeklētāju skaits ir 24 skatītāji.

Tāpat Valmieras teātrī turpinās darbs arī pie vēl vienas kamerstilā veidotas lugas, jo aktieris Krišjānis Salmiņš veido savu otro izrādi – “Mana drauga meitene”, kas savu pirmizrādi piedzīvos nākamās teātra sezonas sākumā. Krišjānis Salmiņš kopā ar scenogrāfu Vari Siliņu un aktieru ansambli – Rihardu Jakovelu, Annu Neli Āboliņu, Ingu Kniploku un Juri Laviņu, rada stāstu par diviem draugiem un jūtu dažādo dabu, iedvesmojoties no Bertranda Blīra franču komēdijas “La Femme de mon pote”.

Publicitātes foto

Daugavpils teātris no 22. maija vērs vaļā savas durvis skatītājiem, maija un jūnija repertuārā iekļaujot tās izrādes, kuru norise atbilst normatīvo aktu prasībām. Teātris atgriezīsies pie saviem skatītājiem ar pirmizrādi – krievu dramaturģes Aleksandras Striževskas lugas “Neviens nedzirdēja” iestudējumu.

Izrādes repertuāra nosaukums būs "Bez lieciniekiem”, režisors – Oļegs Šapošņikovs. Iestudējumā ir iesaistīts jauns aktieris Maksims Terļeckis, kuram loma izrādē "Bez lieciniekiem” kļūs par debiju Latvijas teātrī, turklāt viņš arī turpmāk parādīsies citās Daugavpils teātra izrādēs. Izrādē "Bez lieciniekiem” piedalās arī Jeļena Ņetjosina, Natālija Kotona un Mihails Abramovs. Izrādes ilgums ir 1 stunda 20 minūtes. Plašāka informācija par jauniestudējumu pieejama teātra  mājaslapā.

Pirmās divas „Bez lieciniekiem” izrādes būs pārceltās izrādes: 22. maijā pl.18:30 notiks izrāde, kura bija paredzēta 19. aprīlī, savukārt 23. maijā pl.18:00 notiks izrāde, kura bija ieplānota 25. aprīlī. Tas nozīmē, ka iepriekš iegādātās biļetes uz izrādēm šajos datumos būs derīgas jaunajos norises datumos.

Maijā būs iespējams noskatīties arī izrādes „Tumšās alejas” un „Metāllūžņi”, savukārt jūnijā ir paredzēta pirmizrāde oriģinālam muzikālam jauniestudējumam “Pagalma kabarē”, kuru teātris ir iecerējis kā ekskluzīvu brīvdabas izrādi teātra pagalmā. Maksimālais izrāžu apmeklētāju skaits ir 20 cilvēki. Ar Daugavpils teātra repertuāru var iepazīties teātra mājaslapā.

Biļešu pārdošana uz šīs sezonas iestudējumiem sāksies 14. maijā. Biļetes būs pieejamas internetā  www.bilesuparadize.lv un Daugavpils teātra kasē.  Aicinām izmantot interneta pakalpojumus vai maksājumus veikt ar norēķinu karti! Neskaidrību gadījumā lūgums sazināties ar Daugavpils teātra mārketinga nodaļu, kontakttālrunis:  65426720.

Foto no izrādes "Tumšās alejas" // Foto: Džeina Saulīte

Aicinām teātra apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt teātri, ja personai ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, kā arī ja personai ir noteikts ievērot pašizolāciju vai mājas karantīnu. Pirms došanās uz izrādēm, lūgums iepazīties ar drošības noteikumiem, kas jāievēro apmeklētājiem. Noteikumi pieejami teātru mājas lapās.

 

 

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt