Kurzemes Radio 16.05.2020

Kurzemes Radio ēterā notiks virtuāls amatierteātru salidojums

Skats no Talsu Tautas teātra izrādes

No 15. maija līdz 19. jūnijam katru piektdienu plkst. 18:00 – 19:00 Kurzemes Radio ēterā skanēs radio programma “Amatierteātru salidojums Radioskatuvē “Zelta Smilga””. Stundu garā tiešraidē Kurzemes un Zemgales amatierteātru kolektīvi lasīs iestudējuma fragmentus. Klausītājiem dodot iespēju iepazīties ar amatiermākslas kolektīvu sniegumu. Programmas idejas autori un vadītāji – radio personības Dace Blathena un Kārlis Neimanis.

Šobrīd, kad profesionālu teātra izrāžu apmeklējumi nav pieejami un amatiermākslas kolektīvu darbība ir apturēta, ir būtiski rast citus risinājumus, dodot iespēju ar sevi un savu sniegumu iepazīstināt Kurzemes Radio klausītājus ne tikai profesionāļiem, bet sevi parādīt arī amatierteātru saimes pārstāvjiem no dažādiem Kurzemes un Zemgales novadiem, informē idejas autori.

Sākot ar 15. maiju līdz Līgo svētkiem katru piektdienu raidījuma Radioskatuve laikā, Kurzemes Radio klausītājiem tiks piedāvāta nebijusi iespēja dzirdēt savas pilsētas, pagasta, novada amatierteātra iestudējumus.

15. maijā radio studijā viesosies Kuldīgas novada, Vārmes amatierteātris, kurš priecēs klausītājus ar fragmentiem no I. Ziedoņa darba “Poēma par pienu”, režisore Lida Čevere.

22. maijā Liepājas Tautas teātris viesosies ar dzejas kompozīciju – Olafs Gūtmanis “Dzimtās zemes kārs un gaismas izslāpis”, režisore Ināra Kalnarāja.

29. maijā ciemosies Kuldīgas amatierteātris ar Daces Priedes režisēto iestudējumu “Kā mēs viņus!”.

5. jūnijā dzirdēsiet Talsu Tautas teātri ar Jolantas Skujenieces režisēto iestudējuma fragmentu A. Vampilovs “Vasaras rītā”.

12. jūnijā radio studijā viesosies Pāvilostas amatierteātris ar iestudējumu – Anita Ločmele „Apsolītā zeme Kurzemē” pēc V. Sandera dokumentālā romāna “Dīvainā dzīve” motīviem. režisore Marita Horna.

19. jūnijā salidojumu noslēgs Jelgavas studentu teātris ar iestudējumu – Egils Ermansons “Zivis un pele”, režisore Astra Kacena.
 

Pēc raidījuma kolektīvam tiks pasniegta salidojuma simboliska pateicības balva – “Zelta Smilga”.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt