Latvijas Nacionālais teātris 12.06.2020

“Baltā kuba” trešajā stāstā – “X paaudze” ar Līgu Zeļģi galvenajā lomā

Foto: Linda Ģībiete

11. jūnijā Latvijas Nacionālā teātra “Baltajā kubā” trešā pirmizrāde – stāsta “X paaudze” 2. epizode ar Līgu Zeļģi galvenajā lomā, režisore – Ināra Slucka. Pēc pirmizrādes “Zoom” tikšanās ar radošo komandu.

Par e-teātri “X paaudze” pēc Duglasa Koplenda romāna motīviem

Trīs trīsdesmitgadnieki nolemj uzspļaut tai dzīvei, kāda tā ir, un izkāpt no vājprātā joņojošā konvenciālās dzīves vilciena. Amerika ir pietiekami liela, lai būtu iespējams izdzīvot bez steigas un stāstot stāstus... Ja “X paaudzes” pirmajā epizodē skatītāji sekoja līdzi Kaspara Zvīguļa varoņa Endrjū stāstam, tad otrajā – iepazīsies ar Līgas Zeļģes Klēru un viņas dīvaino ģimeni.

Režisore Ināra Slucka:

“Teātris mums šajā gadījumā piedāvāja skatuvi, kas sastāvēja no baltām plaknēm, uz kurām nekā nav, tika dota pilnīgi brīva vieta radošai izpausmei. Un Kaspars Zvīgulis bija tas, kurš uzreiz nāca ar ideju par “X paaudzi”. Es izlasīju romānu un piekritu strādāt ar šo materiālu, komandā aicinot pazīstamo videomākslinieku Mārtiņu Dāboliņu.”

E-teātra trešā stāsta radošā komanda: režisore – Ināra Slucka, tehniskie risinājumi – Reinis Suhanovs, video mākslinieks – Mārtiņš Dāboliņš, video inženieris – Toms Zeļģis, gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš, skaņu režija – Gints Rutks, producente – Linda Helviga, ierakstu nodrošina – tiesraides.lv. Inovāciju partneris – Latvijas Mobilais Telefons.

Pēc pirmizrādes “Zoom” tikšanās ar Ināru Slucku, Līgu Zeļģi, Mārtiņu Dāboliņu un Jāni Vimbu.

Biļetes pieejamas teātra mājas lapā www.teatris.lv

“X paaudzes” 2. epizode “Klēras stāsts” ir jau trešais darbs e-teātrī “Baltais kubs”, kas tika atklāts ar “X paaudzes” 1. daļu Ināras Sluckas režijā 28. maijā, nedēļu vēlāk skatītājiem piedāvājot Artūra Dīča monologu “Mīlestība pandēmijas laikā” Valtera Sīļa režijā. “Baltajā kubā” jūnijā plānots vēl viens Valtera Sīļa darbs – Vizmas Belševicas “Baltā sieva”, ko iemiesos Madara Botmane un noslēdzošā Ināras Sluckas veidotā “X paaudzes” epizode ar Kasparu Zvīguli galvenajā lomā

“Baltā kuba” stāsti tiešsaistē notiek ceturtdienās 19:00. Nacionālais teātris aicina teātri baudīt mājās, saglabājot personīgo drošību un pavadot laiku kopā ar pašiem tuvākajiem!

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt