Valmieras vasaras teātra festivāls 12.06.2020

Aicina pieteikties īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides vasaras skolai “FestivaL’and 3.0” Valmierā

Publicitātes foto

Līdz 26. jūnijam studenti un vidusskolas pēdējo klašu skolēni var pieteikties īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides vasaras skolai "FestivaL'and 3.0", ko jau trešo reizi rīko Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA" Arhitektūras skola sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu. Šī gada tematika būs „saskarsme”, meklējot atbildes uz jautājumiem par to, kā veidot pilsētvidi drošai kopā būšanai un pasākumu norisei pēc-pandēmijas apstākļos, kā arī radot telpisku ietvaru vizuālam un audiālam piedzīvojumam teātra festivālā.

Vasaras skola notiks no 30. jūlija līdz 7. augustam Valmierā kā lekcijas, meistarklases un praktiskas darbnīca, kur dalībnieki mentoru vadībā izdomās, izstrādās, uzbūvēs un testēs savas idejas Valmieras pilsētā, Dīvaliņa pļavās. Vasaras skolas pasniedzēji šajā gadā – arhitekti Kārlis Melzobs un Arnita Melzoba (Gaiss arhitekti), scenogrāfs un kokapstrādes tehnoloģiju meistars Rūdolfs Bekičs, scenogrāfs un režisors Reinis Suhanovs. Programmas vadītāja un kuratore – arhitekte Dina Suhanova. 

Vasaras skolas mērķis ir parādīt, ka stratēģiski plānoti īslaicīgi pilsētvides risinājumi atstāj nozīmīgu ietekmi uz cilvēku urbānās telpas uztveri, publiskās ārtelpas lietojamību, veido iedzīvotājiem pieejamu un drošu pilsētvidi – īstermiņā ar ātriem testa risinājumiem varam reaģēt uz ekstrēmām ārkārtas situācijām, bet ilgtermiņā tie kalpo kā rīks pilsētu plānošanā.

Vasaras skolā aicināti pieteikties dažādu jomu augstskolu studenti, kā arī vidusskolu pēdējo klašu skolnieki. Minimālais dalībnieku vecums – 18 gadi. Piesakoties jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa ( https://forms.gle/8fAHknTfUtaS799o8), jāiesniedz motivācijas vēstule un sava pēdējā radošā projekta fotogrāfija. Plašāka informācija: http://www.festivaland.org/

Šogad Valmieras vasaras teātra festivāls notiks no 7. līdz 9. augustam atbilstoši Covid-19 krīzes apstākļiem. Rūpēs par skatītāju un pasākuma veidotāju drošību un veselību radošais darbs pie programmas satura notiek, rēķinoties ar dažādiem scenārijiem – gan situāciju, kad iedzīvotāju pulcēšanās festivāla laikā būs atļauta, gan tādu, kurā skatītāju klātbūtne būs ierobežota.  www.valmierasfestivals.lv

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt