Ģertrūdes ielas teātris 19.06.2020

16. jūnijā Ģertrūdes ielas teātrī pirmizrādi piedzīvojusi Janas Jacukas solo izrāde “Baiļu rutīna”

Skats no izrādes. Foto – Evija Sedola

Ģertrūdes ielas teātrī 16. jūnijā notikusi pirmizrāde horeogrāfes un dejotājas Janas Jacukas solo izrādei “Baiļu rutīna”. Tuvākās izrādes – 1. un 2. jūlijā.

“Es baidos, ka šodiena var neizdoties,” izrādē saka Jana un ieved trauslā pasaulē, kur bailes nav vājuma pazīme, bet izdzīvošanas metode ikdienā, attiecībās, mājās, darbā, uz ielas. Baiļu rutīna ir kļuvusi par Janas ikdienas dzīves sastāvdaļu, bet vai tā tam būtu jābūt? Cik pasargāta jūtas jauna sieviete pieaugot? Kā drošākā vieta var kļūt par bīstamāko? Par ko mēs runājam un par ko klusējam? Horeogrāfes Janas Jacukas solo darbs ir personisks jaunas sievietes stāsts par “vājā” dzimuma pasauli.

Skats no izrādes. Foto – Evija Sedola

Jana Jacuka 2018. gadā absolvējusi LKA Laikmetīgās dejas mākslas programmu. Nominēta “Dejas balvai 2017/2018” kategorijā “Laikmetīgās dejas dejotāja/s” un “Spēlmaņu nakts 2018/2019” balvai kā “Gada kustību mākslinieks” par izrādi “Mumu”. Kā dejotāja Jana piedalās izrādēs “Manu acu tulkojums” (hor. Alise Madara Bokaldere, 2018), “Bedre” (hor. Sintija Siliņa, 2018), “Labrys” (hor. Krišjānis Sants, Ieva Gaurilčikaite, 2019); kā horeogrāfe sadarbojas ar režisoru Viesturu Kairišu (“Mumu” M. Č. Rīgas Krievu teātrī, “Baltiešu gredzens” Nacionālajā teātrī, koncertiestudējums “Vestsaidas stāsts” Cēsu mākslas festivālā). Ar solo izrādi “Viss būs labi” (2019) Jana piedalījās LJTI un Dirty Deal Teatro jauno horeogrāfu projektā “Ārējais klimats/iekšējais laiks”. Tāpat Jana piedalās ĢIT izrādē “Situāciju komēdija” (rež. Vsevolods Ļisovskis, Krievija).

Teksta autore, horeogrāfe, izpildītāja: Jana Jacuka
Dramaturģijas konsultante: Laura Stašāne
Skaņa: Normunds Balodis

Gaisma: Dina Beināre

Biļetes uz izrādēm var iegādāties internetā. Vietu skaits izrādē ir ierobežots!

Izrāde latviešu valodā, epizodiski skan krievu valoda.

Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Rīgas Domes finansiālu atbalstu.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt