Kroders.lv 27.06.2020

Kirilam Serebreņņikovam Maskavas tiesa piespriedusi nosacītu cietumsodu

Tiesa Maskavā piektdien piešķīra nosacītu sodu režisoram Kirilam Serebreņņikovam, kurš atzīts par vainīgu par Maskavas Gogoļa centra teātra projektam piešķiro valsts līdzekļu piesavināšanos.

Režisoram piespriests trīs gadu nosacīts sods, 800 tūkstošu rubļu liela soda nauda un trīs gadu pārbaudes laiks. Soda izciešanas laikā Serebreņņikovs nedrīkst mainīt dzīvesvietu.

Pēc sprieduma pasludināšanas Serebreņņikovs, kurš savu vainu neatzīst, paziņoja, ka ar spriedumu nav apmierināts. Viņa advokāti gatavojas spriedumu pārsūdzēt.

Pie tiesas ēkas bija sapulcējušies vairāki simti Serebreņņikova atbalstītāju, to vidū aktieri, kā arī vairāki desmiti žurnālistu.

Līdz ar Serebreņņikovu par vainīgiem atzīti vēl divi apsūdzētie – Serebreņņikova dibinātās nekomerciālās organizācijas "Septītā studija" bijušie vadītāji Aleksejs Malobrodskis, kuram piespriests 3 gadu nosacīts sods un 200 tūkstošu rubļu liela sodanauda, un Jurijs Itins, kuram piespriesti divi gadi nosacītā soda un 300 tūkstošu rubļu liela sodanauda.

Apmēram 100 Serebreņņikova atbalstītāju tika ielaisti tiesas ēkā, kur viņi klausījās sprieduma nolasīšanu.

Savukārt Berlīnē pie Krievijas vēstniecības protesta akciju piektdien sarīkojuši apmēram 120 Vācijas aktieri un citi teātra darbinieki. Tomēr viņu mēģinājums nodot vēstniecības pārstāvjiem 56 000 cilvēku parakstītu protesta vēstuli pret Serebreņņikova tiesāšanu bija nesekmīgs.

Daudzkārt godalgotais režisors Serebreņņikovs, kurš iestudējis teātra izrādes arī Latvijā, tika aizturēts 2017. gada augustā. Apsūdzībā teikts, ka kopā ar līdzdalībniekiem piesavinājies 129 miljonus rubļu (1,7 miljonus eiro pēc pašreizējā kursa), kas no valsts līdzekļiem piešķirti vienam no Maskavas Gogoļa centra teātra projektiem.

Prokuratūra prasīja tiesu piedzīt šo summu no apsūdzētajiem, kā arī piespriest sešu gadu cietumsodu Serebreņņikovam.

Serebreņņikovs viņam izvirzītās apsūdzības noraidījis, bet Krievijas situācijas pazinēji uzskata, ka apsūdzības ir politiski motivētas, jo Serebreņņikovs atklāti kritizējis prezidenta Vladimira Putina režīma politiku, arī 2014. gadā īstenoto Ukrainai piederošās Krimas pussalas aneksiju. Režisors kritizējis arī pareizticīgo baznīcu.

Režisors pavadīja gandrīz divus gadus mājas arestā, no kura tika atbrīvots pērnā gada aprīlī.

Nedēļu pirms atbrīvošanas režisoram tika piešķirta Krievijas Kinematogrāfijas mākslas akadēmijas nacionālā prēmija "Nika" par filmu "Ļeto" ("Vasara"), kas vēsta par rokmūziķi Viktoru Coju

 

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt