PERFOrācija 13.07.2020

Top jauna laikmetīgās mākslas, teātra un dejas kultūrtelpa “TOČKA”

No 21. augusta līdz 18. oktobrim bijušās gumijas izstrādājumu rūpnīcas "Provodņiks" telpās, tagadējā E. von Trompovska kvartālā, Sarkandaugavā, savu mājvietu radīs jauna laikmetīgās mākslas kultūrtelpa “Točka”.

Ēka ir unikāla, gandrīz 50'000 m2 liela, 5 stāvos. Telpu programma aptvers ēkas trīs stāvus, kuros noritēs Latvijas jauno profesionāļu teātra un laikmetīgās dejas izrādes un rezidences, vizuālās mākslas un diskusiju pasākumi. Ēkas vairākos stāvos savus darbus izstādīs jaunie mākslinieki, kas meklēs atbildes uz jautājumu  kādas vērtības sabiedrībai nepieciešamas mūsdienās, bet no kādām pagātnes paliekām mums beidzot jāatvadās.

Jauno kultūras vietu veido Latvijas vidē jau sevi apliecinājuši jaunās paaudzes profesionāļi - režisore un producente Beatrise Zaķe, scenogrāfe un režisore Pamela Butāne, horeogrāfs Rūdolfs Patriks Gediņš, filozofs Pēteris Andrušaitis, dizainers Klāvs Priedītis u.c.

Projekts ir radies sarežģītas pasaules situācijas laikā un apstākļos ar mērķi atbalstīt māksliniekus, kā arī sabiedrībai atgādināt, ka arī kultūra ir neatņemama veselīgi domājošas valsts ikdienas dzīves sastāvdaļa. Divu mēnešu laikā ir mērķis radīt unikālu valsts mikromodeli, kurā jaunie mākslinieki izpauž gan personīgus viedokļus par viņus satraucošiem jautājumiem, gan filozofiski apcer sabiedrībā valdošās tendences. Kā mākslas formas var palīdzēt risināt vides, sociālos jautājumus, pilsonisko atbildību, informācijas aprites patiesību vai maldus. Mērķis ilgtermiņā ir izveidot vietu, kur kopīgi satiksies dažādu mākslas formu pārstāvjiem un skatītājiem, kuri tiks mudināti iepazīt viens otra problēmas un veidot jaunas tālākas starpdisciplināras sadarbības, kā arī veicināt kopējo kultūras sfēru saliedēšanu.

Pilna telpu programma un informācija par dalībniekiem tiks publiskota 31. jūlijā.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt