Kroders.lv 14.07.2020

Ēksanprovansas festivāla digitālajā skatuvē – labākās izrādes un oriģināls saturs

Ēksanprovansas festivāls ir viens no interesantākajiem, radoši drosmīgākajiem ikgadējiem operas forumiem Eiropā, kam Francijas dienvidos bija jānotiek 72. reizi no 30. jūnija līdz 18. jūlijam. Tikai šogad tas ir pārcēlies uz virtuālo vidi un līdz 15. jūlijam katru dienu no rīta līdz vakaram nodrošinās piesātinātu notikumu programmu tiešsaistē.

Šoreiz Ēksanprovansas festivāls darbojas bez skatītāju klātbūtnes, līdz ar to māksliniekiem ir iespēja iedziļināties radošajā procesā, nostiprināt māksliniecisko un konceptuālo pamatu, kā arī kopīgi domāt par kultūras pieejamību un izplatību. Visi pasākumi, kas ir internetā, skatītājiem pieejami bez maksas. Festivāla mājaslapā ir izveidota digitālā skatuve. Publikai tiek piedāvāti gan iepriekšējos gados tapušo operas izrāžu ieraksti, gan intervijas, diskusijas un šajās dienās Ēksanprovansā iemūžinātie koncerti, kas tapuši tieši digitālajam festivālam.

Izrādes, kas bija paredzētas šovasar, nenotiks, toties dažas no radošajām komandām turpina mēģinājumus, lai vēlāk paredzētās izrādes nonāktu līdz skatītājiem. Arī jaunie mūziķi attālināti piedalās festivāla akadēmijas meistarklasēs un Vidusjūras reģiona jauniešu orķestra mēģinājumos.

Katras dienas programmai digitālajā platformā tiek veltīta kāda tēma. No rīta ir iespēja skatīties intervijas ar mūziķiem un režisoriem, kuri pieteiks operu, kas tiks demonstrēta tās pašas dienas vakarā.

Pusdienlaikā – aktuālas diskusijas ar mūzikas, teātra, dramaturģijas un mākslas profesionāļiem, kuri ir iesaistīti festivāla satura veidošanā. Viņi dalīsies pārdomās par savu darbu pandēmijas apstākļos, jaunradi, izglītību, vienlīdzību, mākslinieku mobilitāti, jaunajām tehnoloģijām, ekoloģiju un nākotnes scenārijiem. Dalībnieku vidū būs Ēksanprovansas festivāla mākslinieciskais vadītājs Pjērs Audi, komponiste Kaija Sāriaho, diriģenti Susanna Melki, Saimons Retls, Tomass Hengelbroks un Leonardo Garsija Alarkons. Režisori – Keitija Mičela, Saimons Stouns, Berijs Koskis, Saimons Makbērnijs un Pīters Selarss. Rakstnieki – Sofi Oksanena un Amins Mālufs.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt