Kroders.lv 16.07.2020

Starptautiskais operas un simfoniskās mūzikas festivāls Klaipēdā

“Muzikālais augusts jūrmalā” ir starptautisks operas un simfoniskās mūzikas festivāls, kas tiek rīkots katru gadu augustā Lietuvas rietumu piekrastes reģionā.

Tas tika aizsākts 1998. gadā ar mērķi veicināt un attīstīt profesionālo skatuves mākslu šajā reģionā, piedāvājot formu un formātu dažādību vietējiem iedzīvotājiem un arī atpūtniekiem.

Gadiem ejot, festivāls demonstrējis ievērojamu konsistenci programmu un žanru dažādībā, sākot no simfoniskās mūzikas koncertiem līdz operas un deju priekšnesumiem. 22. starptautiskais operas un simfoniskās mūzikas festivāls “Muzikālais augusts jūrmalā” pat nedomā apstāties ar savu attīstību un turpina piedāvāt intriģējošu programmu arī 2020. gada vasarā.

Šogad Klaipēdas pilsētas mūzikas teātris godā savu prūšu pagātni: periodu, kad muzikālie priekšnesumi tika sākti rīkot vācu teātrī Mēmelē 19. gadsimta sākumā. Atzīmējot 200. gadadienu kopš pirmā zināmā operas priekšnesuma Klaipēdā, šoreiz festivāls tiek atklāts ar unikālu brīvdabas Riharda Vāgnera operu “Klīstošais holandietis”, kas savus skatītājus sagaidīs līdzās vecajam kuģu pacēlājam.

Vairāk lasiet šeit: https://www.klaipedosmuzikinis.lt/musical-august

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt