kroders.lv 27.07.2020

Dejas izrādes jūlijā un augustā (papildināts 27.07.)

  • Lauras Gorodko izrāde “Kabatas izmēra poligons”

29. jūlijā plkst. 19.30 un plkst. 21.30 Tallinas ielas kvartālā “Laikmetīgās trešdienas” ietvaros notiks Horeogrāfes Lauras Gorodko izrāde “Kabatas izmēra poligons”.

Izrādes mērķis ir atspoguļot, kas notiktu ar patērētāju, ja viss plastmasas iepakojums, kurā tiek iepakotas nopirktās sadzīves preces un pārtika, nepazustu brīnumainā veidā miskastes konteinerā, bet gan krātos un vilktos līdzi ikdienas gaitās. Kā kaut ko tik neaptveramu kā globālo vides piesārņojumu ir iespējams pielīdzināt savas ikdienas kabatas izmēra niekiem, kurus mēs bezrūpīgi izmetam atkritumu spainī un ātri vien par tiem aizmirstam. Izrādē piedalās dejotāja Sabīne Neilande.

Sabīne un Laura dejas karjeru aizsākušas Latvijas Kultūras akadēmijā un ir sadarbojušās ar dažādiem latviešu un ārvalstu dejas un citu nozaru profesionāļiem.

Arī tagad abas darbojas vairākos projektos, izrāde “Kabatas izmēra poligons” ir jaunākais, bet ne pēdējais kopdarbs. Laurai, izrādes idejas autorei, ir svarīgi izmantot laikmetīgās dejas mākslu, lai netiešā veidā pievērstu skatītāju uzmanību aktuālām vides un sabiedrības tēmām.

Vēlme runāt par plastmasas piesārņojumu radās jau sen, tomēr piepildīt to izdevās ar brīdi, kad Sabīne pievienojās radošajam procesam un bija gatava izjust fiziski problēmas smagumu caur plastmasas iepakojuma neizmešanu un krāšanu savā mājsaimniecībā.

Biļetes iespējams iegādāties https://www.tallinasielaskvartals.lv/laikmetigas-tresdienas-1/bezrindas/ .

  • Karīnas Lapšinas diplomdarba izrāde Я, ТЫ, МЫ – РАВНЫ

2020. gada 7. augustā plkst. 19.00 un 8. augustā plkst. 18.00 un 21.00 Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā “Zirgu pasts” pirmizrādi piedzīvos horeogrāfes Karīnas Lapšinas izrāde Я, ТЫ, МЫ – РАВНЫ (ES, TU, MĒS – VIENLĪDZĪGI), kas ir viņas diplomdarbs, absolvējot Latvijas Kultūras akadēmijas Audiovizuālās un skatuves mākslas maģistrantūru.

Vai mēs varam būt brīvi pasaulē, kuru veidojam mēs paši? Vai mēs esam gatavi pieņemt to, kas mēs esam un kur mēs esam? Kā šīs pasaules pieņemšana un deformēšana izpaužas 21. gadsimta cilvēka apziņā? Tie ir jautājumi, kas tiek risināti laikmetīgās dejas izrādē Я, ТЫ, МЫ – РАВНЫ.

Izrādē Я, ТЫ, МЫ – РАВНЫ piedalās dejotājas Sabīne Neilande, Līga Ūbele un Arina Buboviča, kā arī grupas ”Carnival Youth” dalībnieki Edgars Kaupers, Roberts Vanags, Emīls Kaupers un Kristiāns Kosītis. Pie izrādes koncepcijas kopā ar horeogrāfi Karīnu Lapšinu strādā mākslinieces-scenogrāfes Diāna Sutugina un Kristina Rezvohh, dramaturgs Didzis Ruicēns un fotogrāfe Elvīra Blumfelde.

Izrādes horeogrāfe Karīna Lapšina par izrādi: “Mamma man stāstīja, ka bērnībā biju mierīgs bērns un vienmēr vēroju apkārt notiekošo, skatoties pa logu. Varbūt mans pieskāriens ar skatienu apkārtējai pasaulei ir iemesls tam, kāpēc es sevī cenšos satilpināt visu pasauli, kurai reiz esmu pieskārusies. Es meklēju ceļu, kā identificēties ar visu pasauli, nevis būt tikai pašai, jo dažreiz šķiet, ka ar mani vienu ir par maz. Bet nē – ar to ir pietiekami.”

Karīnas Lapšinas pieredzē jau ir divas laikmetīgās dejas un mūzikas izrādes ”Bez piecām minūtēm decembris” un “Viņš Viņu – Viņa Viņu”, kas veidotas, sadarbojoties ar mūziķiem  Intaru Busuli, Ralfu Eilandu un “The Coco’n’uts”, kā arī tibetiešu izcelsmes horeogrāfu Cairanu Rencinu.

 

Biļetes pieejamas iepriekšpārdošanā www.ekase.lv, biļešu cena 12 eiro.

Pirms izrādes un tās norises laikā tiks ievēroti visi valstī noteiktie drošības noteikumi. Tāpēc aicinām skatītājus ierasties vismaz 20 minūtes pirms izrādes sākuma. ”Zirgu pasta” telpās apmeklētājiem jāizvairās no drūzmēšanās un obligāti jāievēro savstarpēja 2 metru distance, izņemot vienas mājsaimniecības iemītniekiem. Aicinām apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt izrādi, ja ir slimības simptomi vai noteikts pienākums ievērot pašizolāciju vai mājas karantīnu.

Izrādi atbalsta Rīgas dome, Valsts kultūrkapitāla fonds, LKA un MIXMAX.

  • Dejas izrādes Valmieras vasaras teātra festivālā.

Valmieras vasaras teātra festivāls, kas šogad notiks no 7. līdz 9.augustam, piedāvās 5 pirmizrādes pieaugušajiem, bērnu programmu, laikmetīgās mākslas notikumus un arī distancēto disko. Festivāla ietvaros notiks arī vairākas dejas izrādes.

Kustības un skaņas izrāde “Satikt”. Satikt – tā ir skaniski kustīga laiktelpa, kurā balss atrod balsi, kustība sastop kustību, cilvēks satiek cilvēku. Satikt pašam ar  sevi un satikt vienam  ar otru. Caur šķietamu konfliktu rast  atskaites punktu, kurā līdzvērtīgi pastāvēt, būt, rezonēt, vienlaikus  saglabājot arī savu individuālo balsi.

Izrādes Satikt dramaturģiskā materiāla pamatā ir lietuviešu sutartiņu dziedāšanas tradīcija. Tās  kompozicionālās struktūras šoreiz apskatītas kā komunikācijas modeļi. Sutartinēm raksturīga  sekundām bagāta skaņas vertikāle, poliritmika,  divu dažādu tekstu vai  melodiju paralēls skanējums, it kā vienlaikus skanētu divas atšķirīgas dziesmas.

Vairāk informācijas un biļetes pieejamas http://valmierasfestivals.lv/programma/#kustibas-un-skanas-izrade-satikt

Muzikāli dramatiska dejas izrāde “PUS OTRS”. Stāsts par diviem dvīņiem, kuri līdz šim visu darījuši kopā. Nēsājuši vienādas drēbes, piedzīvojuši vienādas izklaides un izjutuši vienādas alkas pēc vienas un tās pašas meitenes. Līdz dienai, kad vienam no viņiem rodas jautājums – kas es esmu? Viņš vairs negrib būt viens no diviem, viņš grib būt viens un unikāls. Bet otrs ar to nav mierā. Kāpēc atteikties no sajūtas, ka pasaulē vienmēr būs kāds – tieši tāds pats kā viņš? Mēģinājums atbrīvoties vienam no otra, atrast savu individuālo identitāti noved līdz absurdam komismam.

Vairāk informācijas un biļetes pieejamas http://valmierasfestivals.lv/programma/#kustibu-izrade-visai-gimenei-pus-otrs

  • Laikmetīgās dejas izrāde “Otrā pusē” festivāla “Laiks dejot” ietvaros

Laikmetīgās dejas izrāde “Otrā pusē” ir scenogrāfa Dmitrija Gaitjukeviča, horegrāfes Elīnas Gaitjukevičas un komponistes Annas Ķirses kopdarbs, kas veidots sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju. Izrādes izpildītāji ir topošie laikmetīgās dejas profesionāļi – Dejas mākslas trešā kursa studenti, kuriem šī izrāde reizē ir arī kursa darbs.

Izrāde vēstī par cilvēkiem, kuri ir iestrēguši laikā un telpā, par robežām, kas tiek būvētas, lai kontrolētu cilvēku plūsmu pasaulē un izolētu mūs vajadzīgos no tiem nevajadzīgiem, kuri dažādu politisku un sociālu iemeslu dēļ ir spiesti bēgt no savas dzimtenes, vietas un piederības. Cilvēki, kuri ir zaudējuši savu pagātni un kuriem nav redzama nākotne. Ir tikai cerība nonākt otrā pusē.

Scenogrāfam Dmitrijam Gaitjukevičam izrāde “Ortrā pusē” ir maģistra darbs scenogrāfijā Latvijas Mākslas akadēmijā. Autors par darbu pie izrādes saka: “Veltot gandrīz 30 gadus no savas dzīves dejai, es vienmēr esmu gribējis atrasties izrādes otrā pusē, kur top ne mazāk svarīgs izrādes apvalks - scenogrāfija, gaisma, vai mūzika. Šogad absolvēju scenogrāfijas nodaļu Latvijas Mākslas akadēmijā un man ir iespēja izveidot apvalku, kas kalpo par izrādes idejas sākumpunktu.” Līdz šim Dmitrijs Gaitjukevičs sevi bija pierādījis kā daudzsološs horeogrāfs un dejotājs. Par iestudējumu Inside (2012./2013. g.) saņēmis Spēlmaņu nakts balvu nominācijā Gada sasniegums laikmetīgajā dejā. D. Gaitjukevičs iestudē laikmetīgās dejas izrādes individuāliem projektiem un strādā kā horeogrāfs teātra izrādēm, kas raisīja interesi pievērsties arī scenogrāfijai.

Izrādes horeogrāfei Elīnai Gaitjukevičai šī ir otrā sadarbība, veidojot izrādi ar Latvijas Kultūras akadēmijas dejas mākslas kursa studentiem. “Man vienmēr ir paticis redzēt, kā topošie dejotāji atklāj sevī jaunas šķautnes, emocijas un kustību kvalitātes, strādājot ar studentiem, tu esi, kā neliels atklājējs un tas ir ļoti iedvesmojoši “, saka horeogrāfe Elīna Gaitjukeviča. Elīnas dejas izrāde Atgriešanās (2015./2016.g.) saņēmusi Spēlmaņu nakts balvu nominācijā Gada sasniegums laikmetīgajā dejā.  Kopš 2002. gada Elīna ir grupas RITMS mākslinieciskā vadītāja un horeogrāfe. Elīna ieguvusi papildu izglītību ārvalstīs, piedaloties meistarklasēs un pasaulslavenos festivālos.

Savukārt izrādes mūzikas komponiste Anna Ķirse izpelnījusies lielu starptautisku atzinību. A.Ķirse šobrīd tiek minēta kā viena no spilgtākajām jaunās paaudzes skaņradēm – viņas darbi plaukst ārpus konvencionālām koncertzālēm, un tajos saplūst dabas skaņas, akadēmiskā izglītība un laikmetīgās mūzikas ietekmes.

Pirmizrāde:

30. augustā plkst.16.00 un 20.00

31. augustā plkst.20.00

LKA Teātra mājā “Zirgu pasts” (Dzirnavu ielā 46)

Biļetes pieejamas tiešsaistē Ticketshop.lv vietnē:

https://ticketshop.lv/site/events/view/3638

https://ticketshop.lv/site/events/view/3639

https://ticketshop.lv/site/events/view/3640

Uz vietas pirms izrādes būs pieejams ierobežots biļešu skaits.

 

Vairāk informācijas izrādes notikumā FB - https://www.facebook.com/events/2558413457806408/

Izrāde tapusi pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas Kultūras akadēmijas atbalstam. Izrādi producē biedrība “Horeogrāfu asociācija”.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt