Kroders.lv 06.08.2020

Sākta biļešu tirdzniecība uz performanci teātra kritiķei Silvijai Radzobei veltītu basketbola spēli

Publicitātes foto

Sākusies biļešu tirdzniecība uz teātra performanci – teātra kritiķei Silvijai Radzobei veltītu basketbola spēli ar Latvijas garāko aktieru, pasaulslavenā basketbolista Dāvja Bertāna un Latvijas ātrākā komiķa Jāņa Skuteļa piedalīšanos.

Laiks – 23. augusts, vieta – Cēsu Sporta komplekss.

Silvija Radzobe daudzus gadus bija festivāla Grand Prix teātra skates veidotāja. Viņas kaislība bija ne tikai teātris un izrādes, bet arī basketbols un tā aktualitātes, ko viņa komentēja tikpat azartiski un priekpilni kā teātrī notiekošo. Performance iecerēta kā aktieru, režisora Valtera Sīļa un Zanes Radzobes kopdarbs improvizācijas formā.

"Silvijai Radzobei patika sadarboties ar Cēsu festivālu tā atmosfēras un ambīciju dēļ. Man liekas, tas abiem bija kopīgs – nemitīgi izcilības meklējumi, bezkompromisu skats uz kvalitāti un pāri visam uzticība cilvēciskām vērtībām. Mamma ir izdarījusi ļoti daudz – gan kā kritiķe, gan kā zinātniece un pedagoģe, un nemitīga kvalitātes latiņas uzturēšana viņai nopelnīja stingra, reizēm pat skarba profesionāļa reputāciju. Bet tie, kas viņu pazina tuvāk, zina, ka viņa bija ne tikai spoža, bet arī silta, dzīvi visās tās krāsās mīloša un ļoti rotaļīga sieviete. Tāpēc Cēsu festivāls, pieminot ilgstošo sadarbību, skatītājiem piedāvās rotaļu – performanci, kurā apvienotas trīs mammas pēdējo gadu lielās mīlestības: teātris, dālijas un basketbols. Tas ir traks projekts, bet bez krietnas devas mākslinieciska vājprāta netop nekas, kritiķu recenzijas un zinātnieku pētījumus ieskaitot. Idejas autori – Vilis Daudziņš un Juris Žagars, režisors Valters Sīlis, skanēs Silvijas Radzobes teksti. Basketbolu spēlēs Jānis Skutelis, Dāvis Bertāns, sportiskākie Latvijas teātru aktieri un Latvijas dārzu bagātības."

Zane Radzobe

Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/83174

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt