Liepājas Leļļu teātris 07.08.2020

Liepājas Leļļu teātrī top iestudējums par kosmosu

Publicitātes foto

Liepājas Leļļu teātrī darbu pie jauna iestudējuma sākumskolas vecuma bērniem “Ilgonis un (Vis)visums” atsācis režisors Edgars Niklasons un dramaturģe Sandija Santa. Radošā komanda izrādi tēlaini dēvē par visuma ekspedīciju vienā cēlienā, jo stāsta iedvesmas avots un izrādes zinātniskais konsultants ir labi zināmais latviešu astronoms Ilgonis Vilks. Izrāde top kā saistošs un informatīvi piesātināts vēstījums par kosmosu un cilvēka alkām  izzināt un vienmēr meklēt atbildes uz jautājumiem par Visuma pirmsākumiem un savu izcelsmi.

Režisors Edgars Niklasons un dramaturģe Sandija Santa sadarbību izmēģinājuši ar kopdarbiem  Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī  izrādē “Noziegums vai sods”, kā arī Rēzeknes teātrī “Joriks” izrādē “Cauruļzobis Vienīgais” un izrādē “Spokuskopija”,  kas saņēma 2018./2019. gada sezonas Spēlmaņu nakts nomināciju kategorijā “Gada izrāde bērniem”.    

Edgars Niklasons zināms kā režisors, kurš meklē un risina bērniem un jauniešiem aktuālas tēmas, izmantojot laikmetīgu teātra valodu. Edgars Niklasons iestudējis izrādes gan Latvijas Leļļu teātrī, gan uz alternatīvām teātra skatuvēm un pievērsies tādam iesaistošam teātra formātam, kā kopienas teātris. Savukārt izrādes autore Sandija Santa Liepājas Universitātē studē rakstniecību, interesējas par austrumu kultūru un skatītājiem zināma ar projektiem dažādos neatkarīgajos teātros. Sandija Santa ir dramaturģe izrādei “Jatakas” Zīmējumu teātrī, kas tapusi Vara Klausītāja režijā pēc austrumu pasaku motīviem,  kā arī Liepājas teātra izrādei “SMARAGDA PILS@TA. ENTER” Gaļinas Poliščukas režijā.

Iestudējums top ar Liepājas pašvaldības finansiālu atbalstu. Biļešu cena iepriekšpārdošanā EUR 4.00, izrādes dienā EUR 5.00. Skolēnu grupām, ģimenes kartes “3+” īpašniekiem un personām ar invaliditāti EUR 3.00. Biļešu tirdzniecība Liepājas Leļļu teātra kasē, Rožu laukumā 5/6, 3. st., 79. kab. darba dienās no 10.00 līdz 16.00, brīvdienās no 11.00 līdz 12.00.

Pirmizrādes: 22. un 23. augustā 12.00         
Turpmākās izrādes:  4. septembrī 18.00, 6. un 12. septembrī 12.00

Radošā komanda:
Režisors un vizuālās koncepcijas autors| EDGARS NIKLASONS
Lugas autore | SANDIJA SANTA
Lomās | INGARS GUDERMANIS, SIGNE APSE
Leļļu mākslinieces | KRISTA ĶIPURE, MADARA MIERIŅA
Komponists | KASPARS NIKLASONS
Zinātniskais konsultants | ILGONIS VILKS

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt