Ģertrūdes ielas teātris 11.08.2020

Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāms igauņu mākslinieces Barbaras Lehtnas darbs

Publicitātes foto

Igauņu māksliniece Barbara Lehtna piektdien, 14. augustā, plkst. 19.00 aicina uz savas rezidences prezentāciju “So Who Will Remember Me In The End?”. Pasākums ir bez maksas, bet ierobežotā skatītāju skaita dēļ iepriekš jāpiesakās, rakstot epastu uz kase@git.lv.

Šosezon Ģertrūdes ielas teātrī tika atklāta mākslinieku rezidence, kas paredzēta jauno laikmetīgā teātra un dejas mākslinieku atbalstam – iespēja pievērsties mērķtiecīgiem eksperimentiem, koncentrējoties uz meklējumiem un izpētes procesu. Barbara Lehtna rezidences laikā strādā pie izrādes “So Who Will Remember Me In The End?”, kuras pamatā ir tādas tēmas kā atmiņu kultūra, identitātes veidošana un varas sadalījums.

“Ja es novilktu drēbes un dziedātu Carmina Burana, vai tu mani atcerētos ilgāk? Ja nu mēs atklājam ko tādu, kas mūs abus padara laimīgus vienā un tajā pašā brīdī? Ja nu mēs atklājam ko tādu, kas mūs abus sāpina vienā un tajā pašā brīdī? Ja nu mums ir stundu ilga tikšanās un tu man pasaki, kas man jādara, lai tu mani atcerētos? Vai tas izdotos?”

Barbara rezidences laikā tikās ar vairākiem latviešiem, tikšanās ilga tieši vienu stundu. Viņi Barbarai teica, kas viņai būtu jādara, lai viņi viņu atcerētos līdz mūža galam. Barbara darīja to, ko viņi lūdza. Izrādes “So Who Will Remember Me In The End?” work in progress veidots, pārvēršot šīs tikšanās skatuves valodā, lai izaicinātu un apšaubītu priekšstatus par tādiem jautājumiem kā neatkarība, atbildība un atmiņu kultūra.

Izrādes autore: Barbara Lehtna

Dramaturģija: Katrīna Dūka

Paldies Konstantinai Georgelou!

Barbara Lehtna (Igaunija) skatuves mākslā darbojas vairāk nekā sešus gadus. 2019. gadā uzsākusi maģistra studijas ArtEZ Mākslas augstskolā Nīderlandē (Theatre Practices at ArtEZ University of Arts). Barbaru interesē tādas tēmas kā ētika, personīgās atmiņas un pieredzes stāsti, viņas radoša prakse balstīta stāstu stāstīšanas (storytelling) tehnikā, izmantojot dažādus skatuves mākslas veidus, tostarp deju un fizisko teātri. Barbara ir strādājusi kopā ar tādiem māksliniekiem kā Dorisa Ūliha (Doris Uhlich), Julians Hetzels (Julian Hetzel), Ants Hemptons (Ant Hampton), Kris Koneks un Kristiāne Kūla (Chrs Kondek & Christiane Kühl), atklājot un nostiprinot savas teātra intereses un stilu. Pēdējos trīs gadus Barbara strādā pie darbiem, kuru pamatā ir ikdienas dzīves, kultūras atmiņas, identitātes veidošanās pētījumi. Māksliniece interesējas par ļoti dažādiem jautājumiem, piemēram, industrijas 4.0 ietekmi uz cilvēka ikdienu, izaicinājumiem un sociālajām normām mūsdienu pēc-padomju sabiedrībā, labprāt izmanto personīgo pieredzi attiecību veidošanā kā mikromodeli plašākiem sabiedrības pētījumiem. Barbara tic, ka mākslai vienmēr vajadzētu būt politiskai, tajā pašā laikā – satiekotarī to auditoriju, kas vēlas palikt ārpus politikas.

ĢIT rezidences tiek īstenotas ar Norden Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas “Kultūra” finansiālu atbalstu.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt