Kultūrtelpa 13.08.2020

21. augustā Kultūrtelpa “Točka” ver vaļā savas durvis apmeklētājiem

Publicitātes foto

Laikā no 21. augusta līdz 18. oktobrim Sarkandaugavā, bijušās gumijas izstrādājumu rūpnīcas "Provodņiks", tagad E.von Trompovska kvartālā, četros stāvos noritēs dažādi kultūras un mākslas pasākumi.

Sākot ar 21. augustu no trešdienas līdz svētdienai būs apskatāma izstāde, kurā būs aplūkojami vairāk kā 70 jauno mākslinieku – tēlnieku, gleznotāju, scenogrāfu, fotogrāfu -  darbi. Izstādes nosaukums, tāpat kā Kultūrtelpa, ir “Točka”, kā žargons un skatījums uz to, kur mēs katrs kā indivīds un kā sabiedrība kopumā šobrīd atrodamies. Izstādē būs apskatāmi jau gan iepriekš izstādīti, gan speciāli radīti darbi.

21. augustā apmeklētāji plkst.15:00 tiek aicināti piedalīties “Zināšanu bazārā”, kura moto ir “Piedzimstot visu nav jāzin.’’ Pasākumā vienkopus pulcēsies dažādu jomu eksperti, piedāvājot skatītājiem īsas desmit minūšu garas sarunas, kurās uzzināt atbildes uz dažādiem sev interesējošiem jautājumiem. Tāpat uzzināt jautājumus, kurus nemaz nezinājāt, ka gribat uzdot.  Sestdienas vakarā gaidāma horeogrāfes Anetes Tambakas dejas performance.

26. augustā pirmizrādi piedzīvos izrāde “Heda.Human”, kas būs viedokļu kolāža par sabiedrības lomu stereotipiem. Radošajā komandā – Beatrise Zaķe, Linda Rudene, Anta Aizupe, Dārta Daneviča, Inga Tropa, Alise Putniņa, Inga Siliņa, Kārlis Zemītis, Melānija Gulbe.  Savukārt 29. augustā būs pirmizrāde laikmetīgās dejas izrādei “Grosombols”, kuras autors ir horeogrāfs Klāvs Liepiņš, dramaturģe – Linda Krūmiņa. “Grosombols” ir izrāde par vīrietības meklējumiem ķermenī, uzvedībā, pārliecībā, emocionalitātē un sabiedrības priekštatos vai ekspektācijās. Izrāde tapusi “Točkas” dejas rezidenču programmas ietvaros.

Viens no Kultūrtelpas “Točka” veidošanās mērķiem ir meklēt atbildi uz to, kādas vērtības sabiedrībā būtu jāpatur, bet kādas jāaizmirst. Tādēļ jaunie mākslinieki un dažādu zinātņu jomu pētnieki tiek aicināti pieteikties ideju attīstīšanas izaicinājumā “29h radošie meklējumi”, kurā laikā no 21. augusta līdz 18. oktobrim katru piektdienu un sestdienu kultūrtelpas veidotāji vēlas savest kopā dažādu nozaru pārstāvjus, lai radītu iedīgļus jaunām starpnozaru sadarbībām un potenciāliem jaunrades darbiem, kas kopīgi meklētu atbildes uz to, kāda ir 21. gadsimta cilvēka vērtību sistēma, kas mums ir un nav svarīgs un kas ir tas, kas Latvijas sabiedrībai pietrūkst vai gluži pretēji - no kā vajadzētu atvadīties. Programmā kopumā tiks īstenotas deviņas 29h ilgas dažādu, līdz šim nesatikušos mākslinieku un jauno profesionāļu sadarbības, kura katra noslēgsies ar darba idejas prezentāciju performatīvā vai vizuālā veidā. Labākie komandu piedāvājumi sadarbībā ar apvienību PERFOrācija varēs tālāk attīstīt savu darbu kā neatkarīgu teātra izrādi, instalāciju  vai performanču sēriju. Pieteikšanās līdz 18. augustam, aizpildot anketu:  h ttps://forms.gle/XZkQJNLyjwpeZktP6

Tāpat līdztekus izrādēm un izstādei piektdienās, sestdienās un svētdienās apmeklētāji aicināti sekot līdzi diskusiju programmām un citām dejas un laikmetīgās mākslas performancēm. Pasākumu programma tiks nepārtraukti papildināta un publicēta gan Kultūrtelpas sociālajos portālos, gan mājaslapā  www.tocka.lv.

Biļetes uz pasākumiem iegādājamas tikai internetā  www.mobilly.lv vai aplikācijā Mobilly.

 

Kultūrtelpas “Točka” darbību un notikumus atbalsta Rīgas dome, REALTO, Lodes māls, Pupumais, Krāsu Serviss SIA, PATA, CopypRO, DTS.LV, Mobilly, Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Papildu informācijai:

Beatrise Zaķe

Kultūrtelpas “Točka” producente

telefons: 29153506

e-pasts: perforaacija@gmail.com

https://www.facebook.com/kulturtelpa/

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt