Latvijas Leļļu teātris 08.09.2020

Latvijas Leļļu teātra krievu trupā top skaistules un briesmoņa stāsts

Oļegs Zernovs

Režisors Māris Koristins kopš augusta sākuma Latvijas Leļļu teātra krievu trupā strādā pie Sergeja Aksakova pasakas “Sārtais ziediņš” iestudējuma – vienas no daudzajām gadsimtu senajām skaistules un briesmoņa stāsta variācijām. Pirmizrāde gaidām pēc divām nedēļām – 19. septembrī Latvijas Leļļu teātra Lielajā zālē.

Dodoties ceļā, bagātais tirgotājs ļauj katrai no savām trīs daiļajām meitām izvēlēties īpašu dāvanu, ko atvest no ceļojuma. Jaunākā nevēlas ne bagātības, ne drānas, bet lūdz tēvam pārvest skaistāko pasaules ziediņu, ko tirgonis neapdomīgi noplūc apburtās pils dārzā. Lai glābtu mīļoto tēvu no nāves, Nastjeņka dodas dzīvot pie baisā briesmoņa, kura labsirdība un rūpes jaunās meitenes sirdī liek uzplaukt patiesai draudzībai un mīlestībai.

“Mūsu “Sārtais ziediņš” ir īsta krievu pasaka. Mēs centāmies saglabāt Sergeja Aksakova tekstu, nedaudz pielāgojot to skatītāju vecumam, bet tā, lai saglabātu pasakas sajūtu. Pati skatuve ir kā Paļeha stila lādīte, bet pasaka notiek šīs lādītes iekšpusē. Man patīk strādāt ar Māri Koristinu –izrādes režisoru. Katra izrādes aina viņam ir ļoti detalizēta. Visas lelles kustības ir smalkas un izstrādātas – kā deja. Tas nav vienkāršs darbs, bet rezultātā uz skatuves atdzīvojas ļoti skaists stāsts,” par izrādes tapšanu stāsta galvenās lomas atveidotāja Kristīna Varša.

Izrādes muzikālo noformējumu veidojis komponists Valdis Zilveris, māklsiniecisko ietērpu radījusi scenogrāfe un leļļu māksliniece Anita Znutiņa-Šēve, dziesmu tekstus – Vladimirs Novikovs. Leļļu pasaka ar mūzikla elementiem paredzēta ģimenēm ar bērniem no 3 gadu vecuma.

Biļetes uz šo un citām Latvijas Leļļu teātra izrādēm iespējams iegādāties teātra kasē un visās Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās. Vairāk informācijas www.lelluteatris.lv.

No 3.  oktobra Latvijas Leļļu teātris uzsāk izrāžu spēlēšanu jaunā spēles laukumā – Rīgas Latviešu biedrības nama Kamīnzālē, uz kuru tiks pārcelta daļa izrāžu, kas līdz šim tika izrādītas teātra Mazajā zālē. Pamatojoties uz ēkas tehniskās izpētes slēdzienu, Leļļu teātra Mazā zāle šobrīd ir slēgta skatītājiem un tiks atvērta pēc rekonstrukcijas 2022. gada nogalē.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt