LTDS 15.09.2020

Paziņoti gada balvas teātrī «Spēlmaņu nakts» nominanti

Foto - Ieva Lūka / LETA

Otrdien, 15. septembrī, Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā tika paziņoti pretendenti “Spēlmaņu nakts 2019/ 2020” balvām.

Rasa Bugavičute – Pēce: Pagājusī teātra sezona bija īpaša. Kā klusums pirms vētras, tā iesākās ar jaunām gaidām, pretenzijām, pārmaiņu dvesmām, dumpjiem un līdz ar to arī iespējām caur drāmu tikt saliedētiem. Tā paguva mums nest svaiga gaisa malkus ne vien jaunu iestudējumu, bet arī jaunu radošo apvienību formā. Tā uzņēma apgriezienus un solījās mūs paraut sev līdzi virs ierastā, bet tika aprauta pusvārdā, kā gadās brīžos, kad spēcīgs vējš aizsit elpu. Runājot līdzībās, pagājusī teātra sezona stāvkrasta malā pārlaida mežonīgu vētru - tā tika liekta, bet nelūza. Izturēja. Un nu, kad vēji norimuši un dzīvot jāsāk no jauna, laiks jūras krastā dzintarus lasīt un izvērtēt, kas bijis to vērts.”

Vairāk nekā 100 sezonas jauniestudējumus un 20 tiešsaistes projektus izvērtēja un nominantus izvirzīja žūrijas komisija piecu cilvēku sastāvā: Līga Ulberte (teātra zinātniece, žūrijas priekšsēdētāja); Andra Rutkēviča (teātra kritiķe); Eduards Liniņš (komentētājs, tulkotājs); Jevgeņija Šermeņeva (teātra žurnāliste, producente); Undīne Adamaite (kultūras žurnāliste, teātra zinātniece, teātra kritiķe).

 

Ar Kultūras ministrijas atbalstu 2020. gada septembra beigās savu darbu sāks arī š.g. “Spēlmaņu nakts” bērnu un jauniešu žūrija, kuras darbu koordinēs aktrise Alīda Pērkone.

Nominācijas paziņotas 18 kategorijās. Žūrija vērtēja arī Covid-19 pandēmijas laikā tapušos digitālos, virtuālos un attālinātos iestudējumus, lemjot izvirzīt nominantus jaunā kategorijā “Gada notikums digitālajā vidē”.

Visvairāk nomināciju – kopā deviņas – saņēmusi Latvijas Nacionālā teātra izrādes “Puika, kurš redzēja tumsā” komanda.

“Spēlmaņu nakts” 2019. /2020. gada sezonas nominācijas

Gada lielās formas izrāde

  • Elpa” (Dailes teātris, režisors Dmitrijs Petrenko)
  • Šekspīrs” (Liepājas teātris, režisors Elmārs Seņkovs)
  • Tukšais zieds (Jerma)” (Latvijas Nacionālais teātris, režisore Ināra Slucka)
  • Uzvara ir mirklis” (Valmieras vasaras teātra festivāls, režisors Valters Sīlis)
  • Vecmāmiņu valsts” (teātra trupa “Kvadrifrons”, režisore Paula Pļavniece)

Gada mazās formas izrāde

  • Finlandizācija” (Latvijas Nacionālais teātris, režisors Valters Sīlis)
  • Margarēta” (Latvijas Nacionālais teātris, režisors Reinis Suhanovs)
  • Medības” (teātra apvienība “Esarte” sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, režisors Elmārs Seņkovs)
  • Puika, kurš redzēja tumsā” (Latvijas Nacionālais teātris, režisors Valters Sīlis)
  • Te sākas nakts” (Ģertrūdes ielas teātris, režisors Vladislavs Nastavševs)

Gada izrāde bērniem

Gada izrāde pusaudžiem

  • Cilvēkam vajag suni” (Valmieras Drāmas teātris, režisors Jānis Znotiņš)
  • Dullais” (Cēsu Mazais teātris, režisors Mārtiņš Eihe)
  • Nelabā roka” (Ģertrūdes ielas teātris sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, režisors Kārlis Krūmiņš)
  • Netikumīgie” (“Dirty Deal Teatro”, režisore Krista Burāne)

Gada režisors

Gada aktrise

  • Maija Doveika (Jerma izrādē “Tukšais zieds (Jerma)”, Latvijas Nacionālais teātris)
  • Esmeralda Ermale (Šarlote izrādē “Rudens sonāte”, Rēzeknes teātris “Joriks”)
  • Inese Kučinska (Ričards III izrādē “Šekspīrs”, Liepājas teātris)
  • Marija Linarte (Ziednese izrādē “Zalkša līgava”, Jaunais Rīgas teātris)
  • Ieva Segliņa (S izrādē “Elpa”, Dailes teātris)

Gada aktieris

 

Gada aktrise otrā plāna lomā

Gada aktieris otrā plāna lomā

  • Maksims Busels (Juliāns Sopots izrādē “Piecas dziesmas pēc atmiņas” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris; Tuzenbahs izrādē “Trīs māsas”, “Hanzas perons”)
  • Kaspars Dumburs (Luī izrādē “Te sākas nakts”, Ģertrūdes ielas teātris)
  • Āris Matesovičs (Opītis izrādē “Te sākas nakts”, Ģertrūdes ielas teātris)
  • Edgars Ozoliņš (Jago izrādē “Šekspīrs”, Liepājas teātris)
  • Mihails Samodahovs (Pirmais policists izrādē “Cilvēks no Podoļskas”, Daugavpils teātris)
  • Aigars Vilims (Jākobs Engstranns izrādē “Alvinga kundze”, Valmieras Drāmas teātris)

 

Gada jaunais skatuves mākslinieks

  • Kārlis Arnolds Avots (V izrādē “Elpa”, Dailes teātris; Dmitrijs Prokofjevičs Razumihins izrādē “ 731. solis”, Valmieras Drāmas teātris)
  • Matīss Budovskis (Zilovs izrādē “Medības”, teātra apvienība “Esarte” sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju; loma izrādē “Pagalms atdzīvojas”, “Willa teātris”, izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros; lomas izrādē “Pēdējās stundas”, teātra apvienība “Esarte”)
  • Sandija Dovgāne (Eva izrādē “Rudens sonāte”, Rēzeknes teātris “Joriks”)
  • Paulīne Kalniņa (scenogrāfija un kostīmi izrādei “α SAPIENSI”, teātra apvienība “Esarte”, izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros)
  • Agris Krapivņickis (Džeisons un Tairons izrādē “Nelabā roka”, Ģertrūdes ielas teātris sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju)
  • Emīls Ralfs (Robots izrādē “Bītlu jaunais albums”, Jaunais Rīgas teātris)
  • Elizabete Skrastiņa (Mārdžerija izrādē “Nelabā roka”, Ģertrūdes ielas teātris sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju; lomas izrādē “Pēdējās stundas” teātra apvienība “Esarte”)
  • Rihards Zelezņevs (Klāvs izrādē “Plastmasas huligāni”, teātra apvienība “PERFOrācija”; loma izrādē “Pagalms atdzīvojas”, “Willa teātris”, izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros; lomas tiešsaistes izrādē “Vol.1 Antiņš”, teātra apvienība “PERFOrācija”; Kolēģis izrādē “Medības”, teātra apvienība “Esarte” sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju)

 

Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs)

 

Gada scenogrāfs

Gada kostīmu mākslinieks

Gada gaismu mākslinieks

Gada video mākslinieks

Gada kustību mākslinieks

  • Agate Bankava (“Te sākas nakts”, Ģertrūdes ielas teātris)
  • Kristīne Brīniņa  (“Uzvara ir mirklis”, Valmieras vasaras teātra festivāls)
  • Arīna Buboviča (“Fake News!”, teātra trupa “Kvadrifrons”)
  • Elīna Gediņa (“Tukšais zieds (Jerma)”, Latvijas Nacionālais teātris, “α SAPIENSI”, teātra apvienība “Esarte”, izrāde tapusi Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros)
  • Regnārs Vaivars sadarbībā ar Ingu Raudingu (“Purva bridējs ugunī”, Liepājas teātris) 

Gada muzikālās partitūras autors

Gada notikums digitālajā vidē

  • Izrāžu cikls e-teātra skatuvē “Baltais kubs” (Latvijas Nacionālais teātris, režisori: Ināra Slucka, Valters Sīlis, Intars Rešetins)
  • Tiešsaistes izrāde “24h” (teātra trupa “Kvadrifrons” un autoru kolektīvs)
  • Tīmekļa izrāde “Irānas konference” (režisors Elmārs Seņkovs)
  • Mini sēriju cikls “Patakoļako” (Liepājas teātris, režisors Mārtiņš Kalita)
  • Klausāmizrāde “Rolanda dziesma” (teātra trupa “Kvadrifrons” un autoru kolektīvs)
  • Tiešsaistes izrāde “Vol.1 Antiņš” (teātra apvienība “PERFOrācija”, režisores Beatrise Zaķe, Pamela Butāne)

Gada balvu teātrī “Spēlmaņu Nakts 2019/ 2020” organizē Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS) un finansē Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt