Dirty Deal Teatro 05.10.2020

DDT top iestudējums par varu "Triptihs: Džeks Uzšāvējs, Skittles, Ludzas kadriļa"

Foto - Alvils Ronalds Bijons

Komēdija, detektīvs un drāma vienā vakarā - 7.oktobrī Dirty Deal Teatro pirmizrādi piedzīvos "Triptihs: Džeks Uzšāvējs, Skittles, Ludzas kadriļa" Paulas Pļavnieces režijā.

Skolotāji, kas stingri seko standartiem un noteikumiem, atmetot cilvēcību; mīļotie, kuri vairs neatceras, kāpēc iemīlējuši otru; darbs, kas nemanāmi saplūst ar privāto dzīvi un izjauc attiecības ar līdzcilvēkiem. "Triptihs: Džeks Uzšāvējs, Skittles, Ludzas kadriļa" ir trīs dramaturgu – Justīnes Kļavas, Kārļa Krūmiņa un Klāva Meļļa – pārdomas par varas izpausmēm mūsdienu sabiedrībā, apvienojot mākslinieku dažādos skatījumus vienā mākslas darbā.

Režisore Paula Pļavniece stāsta: “Izrādi veido trīs atšķirīgu dramaturgu lugas, kas radītas tieši šim iestudējumam. Procesa laikā stāsti sarindojās viens pēc otra saturiskā vienotībā par indivīdu, varu, brīvības iespējamību un tās robežām, esot dažādos konstruktos. Arī mīlestībā.”

Justīnes Kļavas komēdija "Džeks Uzšāvējs" notiek mazpilsētas policijas iecirknī, kur divi jauni izmeklētāji, ņemot talkā kailu dibenu fotogrāfijas, cenšas atrisināt kādu absurdu noziegumu. Luga ir mēģinājums noskaidrot, kā aizvainojums, bailes un alkas pēc mīlestības un atzinības neapzināti ietekmē indivīda piesliešanos tai vai citai uzskatu sistēmai.

Kārļa Krūmiņa skolas detektīvs “Skittles” risina konfliktu starp skolēniem un pedagogiem, kas radies pēc tam, kad pārkāpumu dēļ no skolas tiek izslēgti vairāki jaunieši. Vai uzvarēs draudzība un cilvēcība vai likumi un noteikumi?

Savukārt, Klāva Meļļa "Ludzas kadriļa" ir gandrīz drāma, kas norisinās starp diviem attiecību sarežģījumos nonākušiem jauniešiem. Tas ir darbs par mīlas krīzēm, attiecību revolūcijām un par patriotismu, kā sacītu prezidents Levits – valstsgribu. Arī par to, vai un cik lielā mērā ir jēga koķetēt ar tādu izteiksmes līdzekli kā pavisam vienkāršs un klajš tiešums.

Triptihu veido režisore Paula Pļavniece kopā ar aktieriem Anci Strazdu, Intu Tiroli, Annu Klēveri, Ivaru Krastu, Agri Krapivņicki, Andi Strodu un Jāni Kroni, scenogrāfi Austru Hauks, horeogrāfu Rūdolfu Gediņu, skaņu mākslinieku Reini Indānu, gaismu mākslinieku Jāni Sniķeri un tērpu mākslinieci Elīnu Pērkoni.

Tuvākās izrādes 7., 12. un 13.oktobrī.

Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes atbalstu.

Biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā “Biļešu paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Teātra atbalstītāji: Valsts kultūrkapitāla fonds, Latvijas Jaunā teātra institūts, Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejs, „Vivacolor”, „Kokmuižas alus”.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt