KVADRIFRONS 02.11.2020

Teātra trupa KVADRIFRONS pagarina klausāmizrādi ''Rolanda dziesma''

Publicitātes foto

Reaģējot uz epidemioloģisko situāciju valstī, teātra trupa KVADRIFRONS pagarina iespēju piedzīvot Spēlmaņu nakts un Kilograms kultūras balvām nominēto klausāmizrādi “Rolanda dziesma”.

 

Iepriekš tika plānots, ka izrādi būs iespējams noklausīties līdz oktobra beigām, taču valstī pieaug saslimšana ar covid-19 izraisīto slimību, pašizolācijā atrodas aptuveni 17 000 iedzīvotāju (pēc pagājušās nedēļas datiem) un epidemiologi iesaka cilvēkiem palikt mājās, pēc iespējas mazāk apmeklējot publiskas vietas. Tāpēc KVADRIFRONS ir atradis iespēju piedāvāt interaktīvo izrādi klausītājiem vēl līdz 30. novembrim, lai teātra cienītāji varētu baudīt kultūru drošībā, neizejot no mājām.

 

Izrāde “Rolanda dziesma” balstīta tāda paša nosaukuma franču viduslaiku eposā, kurā poētiski aprakstīta karavadoņa Rolanda un viņa karaspēka sagrāve cīņā ar baskiem. Eposs sastāv gandrīz tikai no kaujas ainām, kas bagātas ar asinīm un iekšējiem orgāniem. KVADRIFRONA versijā eposa darbība pārcelta uz mūsdienu Latviju - asiņainajā sadursmē iesaistās nevis franču un basku karaspēki, bet gan Latvijas lauku kori, kas cenšas pārspēt viens otru talantā un viltībā, lai nokļūtu Rīgā, Dziesmu svētku noslēguma koncertā.

 

KVADRIFRONA komandai piemīt ne tikai tehnoloģiska attapība, bet arī ass prāts un mēra izjūta, absurda smieklīgumu apvienojot ar varoņeposa vērienu un kaislīgumu. Vai tā tiešām ir? Nepiezvanīsi – neuzzināsi.

Valda Čakare, no recenzijas par izrādi portālā “Satori”

 

Vairāk informācijas un biļetes http://kvadrifrons.lv/play/25

 

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt