Dirty Deal Teatro 05.11.2020

DDT vedīs digitālā ceļojumā “Otrpus durvīm”

Publicitātes foto

Dirty Deal Teatro starptautiskā teātra projektā “Otrpus durvīm” aicina maldīties pilsētā, ko visi tik labi pazīstam, un atklāt, ko jaunu šīs ierastās trajektorijas var pavēstīt par mums pašiem. Izrāde norisināsies 7. novembrī plkst. 20.30 tiešsaistes platformā “Zoom”.

“Otrpus durvīm” ir darbizrāde (work in progress) tiešsaistē latviešu un vācu valodās, kur starptautiska mākslinieku komanda no Latvijas un Vācijas meklēs to, kas šajā mainīgajā laikā un distancētajās attiecībās mūs vēl bez vīrusa vieno. Projekts vienlaikus norisināsies Rīgā un Bonnā. Projekta pirmajā izpētes posmā mākslinieki dosies pilsētvidē kā klejotāji, novērotāji, aģenti, brīvdomātāji, viņi saskarsies ar vidi, izdzīvos un provocēs situācijas, atspoguļos savu ceļojumu tiešraidē.

Māksliniekiem pilsētvidē ar digitālo tehnoloģiju starpniecību pievienosies arī autori – Ivo Briedis un  Lothar Kittstein, kuri, sekojot video tiešraidei, paralēli radīs tekstus, kas būs gan kā reakcija uz redzamo, gan instrukcija tālākām darbībām, gan pilnīgi neparedzama vārdu plūsma.

Kas notiek tur ārā, aiz mūsu aizslēgtajām durvīm? Kā mainījusies mūsu dzīve urbānajā telpā pēdējo deviņu mēnešu laikā? Kāds ir klimats starp cilvēkiem? Un ar ko Rīgas ikdienas dzīve šobrīd atšķiras no Bonnas vai citām pasaules vietām? Šķiet, ka visu pasauli iespaido šis spēks, kas vienlīdzīgi skar visus, taču tā ietekme uz dažādām dzīves jomām ir atšķirīga.

Šīs izrādes ietvaros mākslinieki meklē veidus, kā turpmāk veidot sarunu ar skatītājiem, neatkarīgi no tā, kurā ģeogrāfiskā punktā katrs atrodas, lai par teātra skatuvi padarītu visu Eiropu un tālākā perspektīvā arī pasauli.

Izrādes radošo komandu veido mākslinieki no Latvijas un Vācijas - autori Ivo Briedis un Lothar Kittstein, mākslinieciskie vadītāji Frank Heuel un Annika Ley, dramaturgs Harald Redmer, Rīgas ielās dosies aktieris Jurģis Spulenieks un video māksliniece Elīna Matvejeva, savukārt Bonnu apceļot palīdzēs David Fischer un Georg Lennarz.

Producē Fringe Ensemble (Vācija) sadarbībā ar Dirty Deal Teatro. Projekts tapis ar NRW Landesbüro Freie Darstellende Künste atbalstu.

Biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā “Biļešu paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt