Teātris.zip 03.02.2021

"Teātris.zip" atgriežas pie skatītājiem ar 7 izrādēm

Publicitātes foto no DT izrādes

No 16. janvāra septiņas sestdienas pēc kārtas Latvijas Televīzijā atgriežas cikls “Teātris.zip”. Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu pie LTV skatītājiem nāks septiņas Dailes teātra, Nacionālā teātra, Jaunā Rīgas teātra, Liepājas teātra, Valmieras teātra, Daugavpils teātra un mūzikas nama “Daile” izrādes, bet pirms tām – Ojāra Rubeņa sarunas ar iestudējumu veidotājiem.

Šosezon būtisks jaunums ir izrāžu ētera laika maiņa – tās turpmāk LTV1 un REPLAY.lv būs vērojamas sestdienu pusdienlaikā – pulksten 12.15.

Televīzijas pirmizrādes šajā sezonā piedzīvos kopumā septiņas izrādes, no kurām lielākā daļa būs latviešu autoru darbi. Reja Kūnija komēdija “Ar vīru nav viegli” (Dailes teātris) un Šekspīra traģēdija “Hamlets” (Valmieras teātris) būs vienīgie ārvalstu autoru lugu iestudējumi, bet pārējās piecas izrādes būs ļoti atšķirīgi latviešu autoru darbi. To vidū arī īpašais lepnums – izrāde “Ziedonis un Visums” (Jaunais Rīgas teātris), izcilais Nacionālā teātra “Ezeriņš” pēc Jāņa Ezeriņa novelēm, vēsturiski dokumentālā “Liepāja – Latvijas galvaspilsēta” Liepājas teātrī, Jāņa Klīdzēja romāna “Sniegi” iestudējums “Kliedzēji” Daugavpils teātrī un poētiska lekcija par Eduardu Veidenbaumu un viņa brāli Kārli – mūzikas nama “Daile” iestudējumā “Veidenbaums un Veidenbaums. Divi brāļi”.

Raidījumos “Teātris.zip” pirms izrādēm pie Ojāra Rubeņa viesosies aktieri Vita Vārpiņa, Ģirts Ķesteris, Mārtiņš Meiers, Ivo Martinsons, Agris Krapivņickis, Vilis Daudziņš, Dita Lūriņa un režisori Alvis Hermanis, Edmunds Freibergs, Viesturs Roziņš, Valters Sīlis, kā arī dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce. Neizpaliks arī pērn uzsāktā tradīcija – katrā raidījumā parādīsies kāds negaidīts viesis, kurš būs jāatmin izrāžu veidotājiem.

2021. gads būs desmitais gads, kopš ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu Latvijas Televīzijā tiek ierakstīti un demonstrēti Latvijas teātru iestudējumi un raidījumi “Teātris.zip”. Šajos gados LTV1 un LTV7 pārraidītas 212 izrādes, kā arī ierakstītas Rīgas un reģionu teātru 157 izrādes, kas uzskatāmas par sava laika zīmēm.

Visi raidījumi pieejami šeit:  https://ltv.lsm.lv/lv/kultura/teatris.zip/

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt