Kroders.lv 23.02.2021

REDAKCIJAS SLEJA: KrodersLV – 10!

Kaut arī 2021. gads Latvijas teātrī iesācies gausi un teātri (vismaz ārēji) atrodas nosacītā ziemas miegā, tomēr šis gads mums, teātra vietnei KrodersLV ir īpašs.

Pirms 10 gadiem, 2011. gada aprīlī, iesākās teātra aktuālo procesu vietnes KrodersLV darbība – tobrīd galvenās redaktores Līgas Ulbertes vadībā, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda piešķirtajam finansējumam, realizējās sen lolots sapnis par teātrim veltītu interneta vietni, kur būtu rodami raksti un informācija par un ap teātri. Tobrīd interneta vietnes izveide bija drosmīgs, taču ļoti vajadzīgs solis teātra vides bagātināšanā. Šobrīd digitāla aktuālajam teātra procesam veltīta medija darbība jau ir kļuvusi par pieradumu un nepieciešamību – arī laikā, kad teātru durvis pandēmijas dēļ ir aizvērtas, nozares iekšienē kustība nav apstājusies, un KrodersLV turpina un turpinās informēt, vērtēt, runāt, lasīt un pētīt.  

Kopš 2011. gada redakcijas sastāvs ir bijis mainīgs, taču mērķis – piedāvāt neviena neietekmētus viedokļus par teātri, rosināt domāšanas procesu un diskusijas par teātri – ir saglabājies. Mainījušās lasītāju prasības pret kultūras medijiem, finansējuma apjoms, taču nemainīgi augsta palikusi lasītāju uzticība KrodersLV. Par šo uzticību un mīlestību esam ļoti pateicīgi, un tā mūs iedvesmo arvien jauniem darbiem.

Mēs, KrodersLV, pašlaik esam:

·            galvenā redaktore – teātra zinātniece, zinātņu doktore Ieva Rodiņa;

·            aktuālā procesa redaktore – teātra zinātniece, zinātņu doktore Lauma Mellēna Bartkeviča;

·            sadarbības projektu vadītāja, redaktore – teātra kritiķe, LU teātra doktorante, mārketinga speciāliste Ilze Folkmane;

·            ziņu redaktores, LU Humanitāro zinātņu fakultātes baltu filoloģijas BSP studentes Paula Kļaviņa, Jete Anna Puriņa, Patrīcija Šteinberga.

Jau pavisam drīz vietne piedzīvos vizuālas pārmaiņas, jubilejas gadu atzīmējot ar jaunu, modernu un funkcionālu dizainu. Savukārt saturiski KrodersLV redakcija šogad ir sarūpējusi īpašu jubilejas gada programmu, ko apzīmēsim ar mirkļbirku #kroderdienas.

Kaut arī KrodersLV nav režisora Olģerta Krodera vai teātra zinātnieka Roberta Krodera profesionālajai darbībai veltīts medijs, tomēr laikā, kad personības tiek aizmirstas viegli un ātri, šis ir arī viens no veidiem, kā aktualizēt vārdu, ar kuru saistīts vesels laikmets latviešu teātrī. Krodera vārds Latvijas teātra vidē ir jēdziens un simbols profesionalitātei, talantam, komandas darbam un demokrātiskai attieksmei pret dzīvi un mākslu. Šīm kvalitātēm tiecas sekot arī www.kroders.lv.

Tieši tādēļ 2021. gadu atzīmēsim ne tikai kā vietnes KrodersLV, bet arī Oļģerta Krodera 100. jubilejas gadu, ik mēnesi piedāvājot Zoom sarunu ar kādu Krodera radošajā mūžā būtisku personību. 

JANVĀRĪ ar Oļģerta Krodera t.s. Liepājas perioda vadošo aktieri Juri Bartkeviču sarunājās teātra zinātniece, Krodera pētniece Vēsma Lēvalde, bet FEBRUĀRĪ pie interesentiem nonākusi aktiera un režisora Klāva Meļļa saruna ar daudzu Krodera izrāžu scenogrāfu Mārtiņu Vilkārsi!

Arī turpmākā gada laikā esam paredzējuši virkni aktivitāšu, tostarp KrodersLV un Oļģertam Kroderam veltītu teātra konferenci, par kuru ziņosim jau pavisam drīz!

Tikmēr novēlam nezaudēt teātra mīlestību, lasīt, klausīties un skatīties KrodersLV un gaidīt atkalsatikšanos teātra zālēs!

Jūsu KrodersLV

 

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt