liepajniekiem.lv 05.02.2021

Nesamierināmais dumpinieks Eduards Veidenbaums atdzimst muzikālā dzīvesstāstā

Publicitātes foto

Dziedātājs Ralfs Eilands sadarbībā ar “Liepaja Music Orchestra” (LMO), Jāni Ivuškānu un Liepājas teātra aktieri Gati Maliku izstrādājuši muzikālu dzīvesstāstu ”No Veidenbauma neaizbēgsi”, lai skolēniem un interesentiem piedāvātu stāstu par mūžam aktuālo dzejnieku un dumpinieku – Eduardu Veidenbaumu.

“Tas ir mūsdienīgs, autobiogrāfisku nianšu skaidrojošs un digitālā formātā pieejams dzīvesstāsts, kas dzejā, dziesmās un epizodiskos mēmā kino fragmentos ļauj skatītājiem uz brīdi nonākt vienā telpā ar Eduardu Veidenbaumu, lai no pirmās rindas redzētu nozīmīgākos dzejnieka dzīves līkločus, kā arī ieklausītos viņa joprojām aktuālajās dzejas rindās,” skaidro SIA ”Liepaja music” pārstāve Ieva Dzintare.

”Ir 21. gadsimts, pandēmija. Apkārt mums ir milzum daudz dezinformācijas, liekulības, netaisnības, mēs redzam cilvēkus, kuri uz populistiskiem saukļiem cenšas celt savu politisko kapitālu – šīs visas lietas man tikai apliecina, ka Veidenbauma dzeja nav zaudējusi savu nozīmīgumu pat šodien. Varu vien aizdomāties, ko viņš darītu un par ko rakstītu, ja būtu dzīvojis ar mums vienā laikā. Padomāju un man šķiet, ka īsti citāds viņš nebūtu, tādēļ nosaukums ”No Veidenbauma neaizbēgsi”, manuprāt, arī ļoti labi paskaidro, kāds ir mūsu stāsts par dzejnieku,” saka mūziķis un dzejnieka tēla atveidotājs Ralfs Eilands.

Eduards Veidenbaums ir ievērojams latviešu autors, kura dzejoļi pelnīto atzinību guvuši tikai pēc dzejnieka nāves. Dzīves laikā no viņa radītiem aptuveni simts dzejoļiem, netika publicēts neviens.

Ar dzejnieka vārdiem dziesmas un mūziku komponējuši Juris Kulakovs, Jānis Lūsēns, Imants Kalniņš, Uldis Stabulnieks un daudz citi.

Muzikālā dzīvesstāstā piedalās dziedātājs Ralfs Eilands, aktieris Gatis Maliks, “Liepaja Music Orchestra” mūziķi – Jānis Ivuškāns (trompete), Ritvars Garoza (taustiņinstrumenti), Mārtiņš Zālīte (bass, basa sintezators) un Pauls Ķierpe (sitaminstrumenti).

 

Iespēja noskatīties dzīvesstāstu vienā viedierīcē – 3 stundu laikā no koda aktivizēšanas brīža. Video ilgums – 36 minūtes. Iegādāties mūzikālo dzīvesstāstu vari https://www.bezrindas.lv/lv/no-veidenbauma-neaizbegsi/9075/

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt