Ģertrūdes ielas teātris 08.02.2021

12. februārī Ģertrūdes ielas teātrī tālizrādes “Krēsls” pirmizrāde

Foto- Elmārs Sedols

12. februārī plkst. 19.00 Ģertrūdes ielas teātrī gaidāma pirmizrāde darbam “Krēsls” pēc Aleksandra Čaka stāsta motīviem. Tālizrāde būs skatāma tiešraidē Ģertrūdes ielas teātra mājaslapā.

Valsts departamenta radiotelegrāfists Juris Gulēns, jauns, spēcīgs vīrietis, ar mīlestības kveldināto dedzību sirdī, strādā Vientuļās salas postenī. Neviena cilvēka, neviena kustoņa, apkārt vien ūdens un klintis – tā bez maiņas jānodzīvo viens mēnesis, toties maksā divkāršu algu. Un brīžos, kad mūžīgas ilgas un trakas iedomas jāpārdzīvo un jānoslīcina jūras sāļumā, līdzi vienmēr nāk Zentas maigā balss. Atgriežoties no savas otrās maiņas, Juris steidzas savu iemīļoti bildināt, taču viņu sagaida nepatīkams pārsteigums, par ko viņam pavēsta sarkans plīša krēsls ar atzveltni. Jura lūpas sāk kūpēt, smadzenes sāk ļodzīties un rīkles galā lasās briesmīgs kliedziens...

Izrāde pievēršas galvenā varoņa pārdzīvojumiem, atrodoties ilgstošā izolācijā no ārpasaules un piedzīvojot pašam nemanāmas apziņas deformācijas. Iedvesmojoties no Aleksandra Čaka spilgtās, poētiskās valodas, ar objektu teātra un filmu ieskaņošanas paņēmieniem radošā komanda skatītāju ieved Jura Gulēna subjektīvajā pasaulē, kur iedomas un sapņi savijušies ciešā mezglā ar realitāti.

Līdzautori un izpildītāji: Sandija Dovgāne, Emīls Krūmiņš, Edgars Samītis

Režija: Andrejs Jarovojs

Scenogrāfs: Rūdolfs Bekičs

Skaņa: Normunds Balodis, Olivers Tarvids

Gaismas: Dina Beināre

Operators: Valters Krūzkops

Producents: Ģertrūdes ielas teātris

Tālizrādes pirmizrāde: 2021. gada 12. februāris

 

Biļetes var iegādāties https://biletes.git.lv. Skatītāju skaits ir ierobežots!

 

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt