Koncertzāle "Latvija" 09.02.2021

Koncertzālē "Latvija" radīta telpa gaidīšanai-performance "Nekas nav drošs, kad tevis nav"

Publicitātes foto
Četras pievakares, no 12. līdz 15. februārim, scenogrāfs Reinis Suhanovs koncertzālē “Latvija” būs iekārtojis telpu gaidīšanai-performanci “Nekas nav drošs, kad tevis nav”, kur piestāt garāmgājējiem un kurā paviesoties virtuāli.
 
Performances norises vieta jeb telpa gaidīšanai iekārtota koncertzāles kafejnīcas zonā. Katru dienu noteiktos laikos telpā tiks īstenots kāds vienreizējs mūzikas vai mākslas notikums. Tur notiekošo garāmgājēji no droša attāluma – caur skatlogu – un distancējoties viens no otra varēs vērot gan nosacītā klātienē, gan tiešsaistē koncertzāles “Latvija” Facebook lapā.
 
Ideja performancei radusies īru dramaturga, novelista un dzejnieka Semjuela Beketa (Samuel Beckett) absurda lugas “Gaidot Godo” iespaidā. Literārais darbs, ko caurauž Beketam raksturīgā humorpilnā bezcerība, cieši sasaucas ar šodien notiekošo, ar pandēmijas un ne tikai ietekmi uz sabiedrības domu un rīcību.
 
“Ikviens mēs joprojām gaidām. Gaidām kustību uz priekšu, uz ko pavisam jaunu. Kāds gaida atgriešanos tur, kur būts. Cits gaida grūdienu no malas, jo robeža starp nespēju un nevēlēšanos spert pirmo soli, šķiet, neeksistē.
 
Nenoliedzami, grūdienu performances izveidei deva Semjuels Bekets un viņa traģikomēdija “Gaidot Godo”. Pagrūda tā, ka attopoties saproti – šobrīd jo īpaši pats esi ikviens no lugas varoņiem reizē un tādus redzi sev visapkārt. Pastāv tikai “te un tagad” pietuvinājumā, kur redzamas slēgtas kultūras iestādes un tām līdzās publikas iemīļoti mākslinieki. Aktieri, mūziķi, citi. Var gadīties, ka kādu no tiem koncertzāle “Latvija” sagaida ierodamies noliktajos datumos – sestdien vai pirmdien, vai svētdien, vai piektdien.
 
Par komponista Stīva Reiha (Steve Reich) daiļradi, kura savu lomu “laika prognozes” jeb skaņdarba “It`s gonna rain” veidolā, sagaidāms, nospēlēs arī telpā "Nekas nav drošs, kad tevis nav", mēdz teikt, ka ir skaņdarbi, kuru izskaņā kļūs skaidrs – “viss ir citādi, taču mainījies nav nekas”. Lai šī frāze attiecas uz šīs nedēļas nogalē telpā gadāmo, uz kuru atnākt. Vai arī ne,” tā par telpas ieceri teic tās autori.
 
Telpa gaidīšanai “Nekas nav drošs, kad tevis nav” aiz koncertzāles skatlogiem tiks atvērta piektdien, 12. februārī, un ik pievakari noteiktos laikos tur tiks gaidīts atnākam un performējam “savs Godo”:
 
12.02. plkst. 20.15
13.02. plkst. 18.35
14.02. plkst. 17.05
15.02. plkst. 16.25; 17.15 un 18.25
 
Scenogrāfa, 2019./ 2020. gada sezonas “Spēlmaņu nakts” balvas ieguvēja Reiņa Suhanova un koncertzāles “Latvija” radošās komandas kopīgi veidotais projekts – telpa gaidīšanai-performance “Nekas nav drošs, kad tevis nav”, sasaucas ar aizvadītā gada pavasarī koncertzālē “Latvija” realizēto projektu. Toreiz, pirmo pulcēšanās ierobežojumu un klātienes kultūras pasākumu aizlieguma laikā, koncertzāles kafejnīcas telpās sadarbībā ar mākslinieku “-8” tika izveidota instalācija un ik vakaru notika “Koncerti bez cilvēkiem” – māksliniecisks un cilvēcīgi emocionāls attieksmes paudums pret to, ka kultūras dzīve tobrīd bija faktiski stājusies.
 
Telpas gaidīšanai-performances autori vēlas atgādināt par valstī noteiktajiem pulcēšanās ierobežojumiem, distancēšanās prasībām un nepieciešamību izturēties ar sapratni un atbildību gan pret savu, gan apkārtējo veselību.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt