Kroders.lv 19.03.2021

Caur pastkastes lodziņu: Japānas teātris piedāvā jaunu skatīšanās pieredzi

Publicitātes foto

Japāņu deju kompānija Moonlight Mobile Theatre ir izdomājusi jaunu veidu, kā ļaut cilvēkiem klātienē skatīties viņu iestudētās avangarda izrādēs, vienlaikus saglabājot sociālo distancēšanos, informē ziņu aģentūra Reuters (Tokyo).

Nodziestot gaismām tāpat kā jebkuras teātra izrādes sākumā, skatītāji liecas uz priekšu, lai skatītos caur pastkastes lodziņu vai priekšā esošo durvju spraugu. Katrs no teātra skatītājiem sēž uz krēsla atsevišķā kabīnē, kas ieskauj skatuvi, un katram ir savas durvis un pastkastes lodziņš, pa kuru var vērot izrādes izpildītājus.

“Mēs ar nodomu izveidojām nelielus caurumus un spraugas, kas atgādina durvju pastkastes lodziņu,” sacīja teātra mākslinieciskais vadītājs un horeogrāfs Nobuyoshi Asai, paskaidrojot, ka skatīšanās redzesloka ierobežošanai ir noteikts efekts – tas ļauj skatītājiem vairāk pieslēgties izrādei.

Publicitātes foto

Skatīšanos ar ierobežoto redzesloku teātra kompānija uzsāka decembrī – pēc tam, kad pandēmijas dēļ pagājušajā gadā atcēla lielāko daļu savu izrāžu. Kopš decembra visas 12 šī tipa izrādes ir izpārdotas. Lai arī atsaucība bijusi iepriecinoša, tomēr katrā izrādē  atļauts piedalīties tikai 30 cilvēkiem. Nelielais cilvēku skaits, protams, nesedz izrādes izmaksas, ieskaitot papildu drošības pasākumus, piemēram, vietas dezinficēšanu. Valsts subsīdijas tik tikko palīdz uzņēmumam iztikt.  

Tomēr, pat atzīstot grūtības, Asai ir nelokāms attiecībā uz šīs idejas priekšrocībām. “Ja mēs to nedarīsim, mākslinieki zaudēs iespējas dejot un izpausties,” viņš saka. “Mēs vēlamies to ieteikt kā modeli, lai auditorija atgrieztos teātros.”

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt