Latvijas Jaunā teātra institūts 28.04.2021

Aicina pieteikties nodarbībām par pieejamības veicināšanu skatuves mākslā

Foto: Aivars Ivbulis

Biedrība “Latvijas Jaunā teātra institūts” (LJTI) aicina kultūras un laikmetīgās skatuves mākslas producentus, māksliniekus, institūciju vadītājus un citus interesentus līdz š. g. 10. maijam pieteikties bezmaksas semināru sērijai, kas veltīta pieejamības veicināšanai. Četrās nodarbībās pieredzējušu ekspertu vadībā varēs apgūt metodes, kā mākslas notikumus padarīt atvērtus un pieejamus plašākam cilvēku lokam, ieskaitot personas ar kustību, redzes vai dzirdes grūtībām. Semināri norisinās ar Rīgas domes atbalstu.

“Ar šo nodarbību cikla aizsākšanu mēs vēlamies sabiedrībā raisīt dialogu par kultūras notikumu pieejamību plašākam cilvēku lokam. Izceļot pozitīvās prakses un kopīgi, praktiskās nodarbībās meklējot radošus risinājumus, mēs ceram, ka arvien vairāk mākslas institūciju, mākslinieku un producentu iekļaus radītāju un skatītāju vidū arī cilvēkus, kam līdz šim iesaistīties laikmetīgās skatuves notikumos bijis izaicinājums,” projekta ideju komentē Beka Bergere, LJTI radošā direktore.

Semināru mērķis ir veidot dialogu un veicināt izpratni sadarbībai starp skatuves mākslas profesionāļiem un cilvēkiem ar invaliditāti, fokusējoties nevis uz īpašu pasākumu veidošanu personām ar funkcionāliem ierobežojumiem, bet gan strādājot, lai kultūras notikumi būtu pieejami ikvienam.

Projekta vadītājs Normunds Pīlips, kuram ir plaša pieredze darbā ar pieejamības, iekļaušanas un diskriminācijas novēršanas jautājumiem, nodarbību sēriju radījis darbā ar organizācijām, kas pārstāv cilvēkus ar funkcionālām grūtībām. Nodarbības būs interaktīvas un balstītas reālā pieredzē. Eksperti aplūkos plašu tēmu loku, koncentrējoties uz universālā dizaina pieeju, kas paredz pārdomātus risinājumus jebkura notikuma plānošanā, veidošanā un īstenošanā, sākot ar informācijas pieejamību un beidzot ar infrastruktūras jautājumiem. Semināru sērijas noslēgumā tiks radītas vadlīnijas skatuves mākslas projektu atvērtībai personām ar funkcionāliem ierobežojumiem, kuras pēcāk bez maksas būs pieejamas plašākam interesentu lokam.

Semināri, atkarībā no valstī pastāvošajiem epidemioloģiskajiem ierobežojumiem, plānoti pandēmijas apstākļiem atbilstošā vietā Rīgā vai attālināti š. g. 28. maijā un 2., 9., 16. jūnijā. Pieteikties bezmaksas semināriem iespējams LJTI mājaslapā: theatre.lv līdz 10. maijam. Vietu skaits ierobežots.

Projekts “Paplašinātā pieeja laikmetīgajai skatuves mākslai” tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

 

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt