Kroders.lv 18.05.2021

Alvja Hermaņa izrāde "Gorbačovs" būs skatāma Rīgā

Publicitātes foto

Krievijas teātra festivāla "Zelta maska 2021" ietvaros 21. un 22. oktobrī Dailes teātrī būs skatāma Alvja Hermaņa izrāde "Gorbačovs", kas iestudēta Nāciju teātrī. Izrāde vēsta par pēdējo PSRS līderi Mihailu Gorbačovu un viņa sievu Raisu, ko atveido aktieri Jevgeņijs Mironovs un Čulpana Hamatova.

"Ja 20. gadsimtā ir viens cilvēks, kurš tik vērienīgi ietekmējis simtiem miljonu cilvēku dzīves, tas ir Gorbačovs. Tieši viņš pārzīmēja visas Eirāzijas karti, viņš atrada tā cietuma atslēgu, kurā mēs bijām ieslodzīti, sperdams soli atklātības (glasnostj) virzienā. Personīgi es agrāk domāju, ka PSRS sabrukumu izraisīja ekonomiski cēloņi. Tagad esmu pārliecināts – to paveica viens cilvēks. Un izrādes mērķis ir saprast, kuras šā cilvēka īpašības, kuri viņa dvēseles ingredienti noveda pie tā, ka viņš kļuva par to smilšu graudu, kurš apstādināja milzīgo mehānismu," par izrādi stāsta Alvis Hermanis.

Iestudējums pirmizrādi piedzīvoja pagājušā gada oktobrī. To klātienē noskatījies arī pats Mihails Gorbačovs, ar kuru Hermanis tikās izrādes tapšanas laikā.

Šis ir otrais iestudējums, ko latviešu režisors veidojis Maskavas Nāciju teātrī. Iepriekšējais – "Šukšina stāsti" – jau vairāk nekā 12 gadus ir teātra repertuārā. Tas saņēmis trīs "Zelta maskas" – augstāko skatuves mākslas apbalvojumu Krievijā.

Festivāls "Zelta Maska Latvijā" ik gadu piedāvā Latvijas skatītājiem novērtēt pēdējās sezonas labākās Krievijas izrādes, kas saņēmušas Krievijas festivāla "Zelta Maska" balvas vai nominētas tām. Līdzās "Gorbačovam" no 7. līdz 22. oktobrim skatītājiem Rīgā, Liepājā un Ventspilī būs iespēja noskatīties vēl sešas izrādes: Maskavas Nāciju teātra izrādi "Irānas konference", Jeruna Ferbruhena horeogrāfisko iestudējumu "Deju grīda"  teātrī "Balets Maskava", Sankpēterburgas Leonīda Jakobsona baleta teātra izrādes "Dons Kihots" un "Galā koncerts", Ļesosibirskas teātra "Poisk" izrādi "Mirušās dvēseles", kā arī Sanktpēterburgas teātra izrādi visai ģimenei "Caciki iet uz skolu" pēc Monijas Nilsones-Brenstrēmas stāsta motīviem.

Vairāk par festivālu "Zelta Maska"  šeit.

Biļetes uz izrādi "Gorbačovs" nopērkamas www.bilesuparadize.lv

 

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt