Latvijas Nacionālais teātris 08.06.2021

Nacionālais teātris piedāvā izrādes "Skroderdienu Silmačos" ierakstu no Druvienas

Publicitātes foto

Latvijas Nacionālais teātris aicina svinēt Jāņus kopā un piedāvā izrādes “Skroderdienas Silmačos” ierakstu, kas tapis Druvienā 2016. gadā.

“Skroderdienas Silmačos” ir luga, kura pirms gandrīz 120 gadiem, kad to sarakstīja un pirmoreiz iestudēja, tika nospēlēta vien 3-4 reizes – tā saņēma visskarbāko kritiku no Jāņa Asara, kurš prognozēja, ka uz skatuves tā nekad vairs neatgriezīsies. Bet atgriezās un – uz palikšanu. 

Nacionālajā teātrī “Skroderdienas Silmačos” parādās drīz pēc tā nodibināšanas – 1921. gadā kā aktrises Lizetes Iesmiņas jubilejas izrāde, viņa savus 50 grib nosvinēt ar Antonijas lomu. Publika tomēr vairāk esot sajūsminājusies par Antu Klinti Zāras un Alfrēdu Amtmani-Briedīti Joskes lomā.

Šogad Nacionālā teātra “Skroderdienām Silmačos” ir 100 gadadiena. Teātris vēl nevar atvērt durvis skatītājiem, tomēr aicina Jāņus svinēt kopā un skatīties režisores Indras Rogas iestudējumu, kas 2016. gadā Druvienā brīvdabā pulcēja visu Nacionālā teātra aktieru ansambli, Gulbenes novada amatiermākslas kolektīvus un skatītāju tūkstošus.

Par godu 100 gadadienai, teātra e-veikalā izveidota kapsulas t-kreklu kolekcija ar citātiem no Rūdolfa Blaumaņa lugas “Skroderdienas Silmačos”.

Fragmenti no ieraksta šeit:

Biļetes www.teatris.lv un www.bilesuparadize.lv.

Veikals https://latvijas-nacionalais-teatris.myshopify.com/

Latvijas Televīzijas ieraksts tapis projekta “Teātris.zip” ietvaros ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu.

Sekot līdzi Latvijas Nacionālā teātra aktualitātēm iespējams teātra mājaslapā www.teatris.lv un sociālajos tīklos Facebook, Twitter, Instagram.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt