Vides Deja 16.07.2021

Seši jauniestudējumi trīs izrāžu takās Līgatnē

Publicitātes foto

Vides Deja izsludina festivāla programmu.

1. augustā Vides Deja aicina izvēlēties ceļot Līgatnē un izbaudīt laikmetīgās dejas jauniestudējumus trīs dažādās izrāžu takās: Vides Dejas Pastaigu takā, Velo un Laivu takā.

Apvieno ceļošanu ar kultūras un mākslas baudījumu!

Vides Deja 1. augusta pirmizrādes // Publicitātes foto

Vides Dejas Pastaigu takā apskati Līgatnes vēsturiskos 19.gs. papīrfabrikas iedzīvotāju namiņus, šķērso Līgatnes upi, uzkāp kāda no Līgatnes kalniem, atrodi izrādes vietu. Apstājies, vēro, ieraugi, sajūti un iztēlojies. Pārdomā, par ko runā horeogrāfe Katrīna Albuže  savā darbā “Izdzīvošana”, un Līva Nora Apšeniece dejas performancē “SYNC”.

Vides Dejas Velo takā dodies izbraukumā gar Līgatnes smilšu alām un klintīm, cauri pagalmiem un pa meža celiņiem. Ceļo, iedvesmojies un uzzini jaunākās ziņas horeogrāfes Madaras Luīzes Muzikantes un Gunas Brižas iestudējumā  “Viena tante teica”. Uz mirkli apstājies un sajūti vēl nepamanīto - ceļojumā, sevī, apkārtnē, cilvēkos, un, horeogrāfes Arinas Bubovičas izrādē “Pirmais lidojums”.

Vides Dejas Laivu takā laivo gar klintīm, kas ir augstākie devona iežu atsegumi Latvijā, un gleznainajiem Gaujas krastiem. Laivu takā  izbaudi straumi, nelielās krācītes.  Ceļā apstājies, izkāp krastā un pēc norādēm vai gida pavadījumā atrodi izrādes vietu. Horeogrāfu Aigara Larinova un Naura Miķeļa Gobas dejas performancē “Izbalansēt” aizdomājies par līdzsvaru laivā un dzīvē. Airējies tālāk pa Gauju kā dzīves ritumu, un sastopies ar horeogrāfes Sabīnes Neilandes pārdomām dejas izrādē “Femina” par sievietes identitāti mūsdienu sabiedrībā.

Lai nokļūtu līdz takas sākumam, būs nepieciešams personīgais auto transports. Tālāk ar savu vai festivāla sarūpētu laivu, vai personīgo SUP dēli, laidies braucienā pa Gauju. Takas noslēgumā festivāls nodrošinās transportu, lai personīgo automašīnu šoferus aizvestu uz takas sākumu.

Visām takām reģistrēšanās ar ieejas biļetēm būs pie Līgatnes vēsturiskā sardzes namiņa, kur tagad iekārtots Tūrisma informācijas centrs, Spriņģu iela 2, Līgatne.

31. jūlijā un  1. augustā Līgatnes un festivāla  apmeklētājiem ir iespēja izbaudīt arī  izstādi- video instalāciju "A Quiet Place" (Klusa vieta), kas tiks ierīkota brīvdabas skatītāju zālē  Līgatnes Lustūža klints alā. Izstāde aicina uz ērtu, vienpersonisku atpūtu klubkrēslā. Kristīnes Brīniņas video darbs parāda cilvēkus visneaizsargātākajā un universālākajā stāvoklī: miegā. Pierimst aktivitāte, sevis pierādīšana, apstājas ražošana un patērēšana. Tas ir laiks, kurā cilvēkam ir iespēja atgūties, dodot arī dabai atelpas brīdi. Mēs visi esam noguruši. „A Quiet Palce” parāda cilvēka ķermeņa un prāta trauslumu nemierīgā sabiedrībā, kas šķietami ir aizmirsusi, kurp dodas.

Festivāla Vides Dejas mākslinieciskā vadītāja un radošā producente Lilija Lipora saka:  “Līgatne iedvesmo un ierobežo, tā ir daudzveidīga un krāsaina kā dzīve. Te ir ieleja, tur kalns. Te tev skatiens traucas tālumā, te tas atduras pret smilšakmens klinti. Tikko tu karsējies saulītē, citā mirklī vari pazust vēsā, tumšā alā. Te tu sajūtu Līgatnes cilvēkus, te tu atkal pazaudē saikni. Līgatne ir vieta, kas prasa, izaicina domāt, sajust, radīt un pastāvēt. Esmu pateicīga par sadarbību, iedvesmu un iespēju Vides Dejas festivālam jau otro gadu iepazīt Līgatni, un aicinu aktīvās atpūtas, kultūras un mākslas cienītājus neatkarīgi no vecuma, bet rēķinoties ar takās nepieciešamo fizisku aktivitāti, piedzīvot īpaši festivālam izveidoto ceļojumu!”

“Deja ir ikviena latvieša sirdī vai tu esi dejotājs, vai vērotājs, vai horeogrāfs. Un Līgatne ir brīnišķīga vide iedvesmai, kurā cilvēks var pētīt sevi, pētīt pasauli un sevi šajā pasaulē, un runāt par aktuālām un jūtīgām tēmām. 

Esam priecīgi uzņemt horeogrāfus, māksliniekus, kas radījuši jaunus darbus un tos iekļāvuši Līgatnes daudzveidīgā dabas un kultūrvēsturiskajā ainavā. Laikmetīgā deja ir atvērta dažādiem mākslas veidiem un sadarbības formām. To mēs redzams ikvienā izrādē, ka tā nav vienkārši kustība, tā ir saikne, ar sevi, apkārtni, skatītājiem, māksliniekiem un citām mākslas formām,” saka Dace Lielmane, Pašvaldības aģentūras “Līgatnes Kultūras un tūrisma centra” kultūras darba vadītāja un festivāla organizatore.

Ar Vides Dejas festivāla programmu var iepazīties šeit: www.facebook.com/Videsdeja

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt