Teatro Fabrica 19.07.2021

Notiks radošās apvienības TEATRO FABRICA kameroperas–baleta “Baltais taurenītis Joko” pirmizrāde

Publicitātes foto

2021. gada 18.22. augustam viesnīcas "Ķemeri" Baltajā zālē (tagad Park Hotel Ķemeri, Tukuma ielā 2, Jūrmalā) notiks radošās apvienības TEATRO FABRICA jaunā projekta – komponista Vitālija Galutvas kameroperas–baleta “Baltais taurenītis Joko” – pirmizrāde.

Libreta pamatā ir cikla daļa no 101 erotiskās tankas “Ar sārtu tušu uz melna zīda” – grāmatas, kuru sarakstījusi japāņu dzejniece Joko Irinati, kas dzīvojusi Heianas periodā (IX–XII gs.). Cikls ir rakstīts japāņu dzejas antoloģijas Manjosju tradīcijās, tas ir veltīts ziediem, kokiem, miglai, lietum un mīlas balādēm. Tāpat vienu no libreta sižetiskajām līnijām ir iedvesmojis Dzunitiro stāsts “Tetovējums” (1910. gads).

Režisore Marija de Valukofa – teātra darbiniece, aktrise, teātra un kino režisore, mākslas zinātņu kandidāte – ir spējusi izveidot austrumu kultūras estētikas audiovizuālā iemiesojuma kvintesenci, kurā Japānas viduslaiku erotiskā dzeja un tradicionālo japāņu instrumentu meditatīvās skaņas harmoniski savijās ar modernām, krāšņām videoprojekcijām un oriģinālu scenogrāfiju. Operas skatuviskā telpa ir japāņu dārzs ar milzīgām, ziedošām krizantēmām, no kurām izaug trīs sievietes, trīs balsis, trīs skaistuma šķautnes, tā radot papildu harmoniju ar atjaunojamo Ķemeru pili un parku, kurā tiek spēlēta izrāde. Opera – balets “Baltais taurenītis Joko” būs pirmais iestudējums 25 gadu laikā, kas notiks leģendārās Ķemeru viesnīcas (Park Hotel Ķemeri) Baltajā zālē. Pagājušā gadsimtā te uzstājās un atpūtās izcili kultūras darbinieki: Oskars Stroks, Pjotrs Ļeščenko, Ļubova Orlova, Alla Bajanova. Tagad šī vēsturiskā un viena no skaistākajām Latvijas vietām sāk jaunu radošo ceļu.

“Šī ir izrāde par laiku, par visa dzīvā īslaicīgumu, par gada laiku maiņu. Par dzīvi kā kaislību, par vecumu kā atspulgu ūdenī. Stāsts tiek izstāstīts burvīgā muzikālajā valodā, kur balss ir jaunības, mīlestības vai miera skaņa,” par jauno iestudējumu stāsta režisore Marija de Valukofa.

RADOŠĀ KOMANDA:

Komponists – Vitālijs Galutva

Režisore – Marija de Valukofa

Diriģents – Artūrs Gailis

Māksliniece, kostīmu māksliniece – Jeļena Mirošņičenko

Horeogrāfs – Dmitrijs Gautjukevičs

Gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis

Lomās:

Irma Pavāre (mecosoprāns), Inna Kločko (soprāns), Jana Lute (soprāns), Marats Efendijevs.

Iestudējuma “Baltais taurenītis Joko” tīzeris: https://teatrofabrica.org/Ru/News.html

***

Radošo apvienību Teatro Fabrica skatītāji zina pēc teatrāla iestudējuma “Pīķa dāma”, kura ar panākumiem 2020. gada vasarā tika izrādīta vasarnīcas teātrī Jūrmalā un Dailes teātra mazajā zālē. Teatro Fabrica ir izveidots, lai attīstītu kultūras projektus visā pasaulē, veicinātu un atbalstītu starpkultūru sakaru veidošanos. Plašāka informācija par Teatro Fabrica: https://teatrofabrica.org/

Biļetes var nopirkt Biļešu Paradīze kasēs un vietnē: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/100483

Pasākuma lapa Facebook: ​https://www.facebook.com/events/827294408226145/

Projektu “Baltais taurenītis Joko” atbalsta: Park Hotel Ķemeri, uzņēmums Inbalans.

Informatīvie partneri: radio Crush FM, žurnāls Ļubļu!

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt