Operetes teātris 20.07.2021

Operetes teātris atgriežas pie skatītājiem ar multimediālas monooperas pirmizrādi

Publicitātes foto

Operetes teātris atgriežas pie skatītājiem ar multimediālas monooperas „Cilvēka balss. Telefons” pirmizrādi Alūksnes pilsētas svētkos 30. jūlijā. Šis iestudējums aizsāk žanriski jaunu virzienu Operetes teātrī – kamerstila operas iestudējumus. Uzvedumā apvienotas divas viencēliena izrādes – Džankarlo Menotti monoopera „Telefons” un Frensisa Pulenka monoopera „Cilvēka balss”. Galvenajā lomā būs šarmantā operas dīva Sonora Vaice, kura šajā izrādē debitēs arī režisores ampluā.

Uzveduma scenogrāfiju veidojusi multimāksliniece Ineta Sipunova, kuras radītā skatuves vide un multimediālās projekcijas papildinās solistu Sonoras Vaices un baritona Naura Indzera saspēli uz skatuves ar paralēlu kino stāstu, radot piesātinātu sievietes emocionālās pasaules atklāsmi. Iestudējuma klavierpavadījumu nodrošinās Māris Žagars.

Opera „Telefons” ir tapusi pagājušā gadsimta vidū, kad tehnoloģijas telefona veidolā ienāk aizvien vairāk mājās un kļūst par aizraujošu nodarbi mājsaimniecēm. Galvenā varone Lusija ir tik aizņemta ar telefonsarunām, ka nepamana līgavaini, kurš atnācis to bildināt. Pēc vairākām stundām bezcerīgas gaidīšanas viņam nekas cits neatliek, kā doties uz telefona būdiņu un bildinājumu izteikt pa telefonu.

Publicitātes foto

Opera „Cilvēka balss” ir eksistenciāli skaudrāka – iestudējums gan ar humoru, gan pilnīgā nopietnībā rosinās pārdomas par dzīves vērtībām un spēju dzīvot šeit un tagad, pamanot un novērtējot cilvēkus mums blakus.

Soliste un režisore Sonora Vaice: “Būs gan humorpilnas epizodes, gan dziļas un sāpīgas galvenās varones Lusijas atklāsmes un sarunas ar savu dvēseli, kas savīsies ar skaistām ceļojumu atmiņām par Parīzi, Versaļu, Londonu. Dzīve ir jādzīvo tad, kad tā dota, jo pēc tam var tikai prātot, kā būtu, ja būtu bijis, bet tas vairs netiek ‘ieskaitīts’,...bet varbūt tiek?”

Pirmizrādes sākums 30. jūlijā plkst. 20.00 uz īpaši izbūvētas skatuves Alūksnes ezera krastā, peldvietā „Vējiņš”. Skatītāji varēs baudīt izrādi no laivām ezerā, tādēļ organizatori aicina izrādes apmeklētājus laicīgi padomāt par binokļiem pilnvērtīgai izrādes vizuālo nianšu izbaudīšanai. Ieeja izrādē būs bez maksas.

Svarīgi! Izrādes apmeklētājiem laivās būs jāievēro Ministru kabineta noteikumi Nr. 92 “Noteikumi par kuģošanas līdzekļu satiksmi iekšējos ūdeņos”, tostarp jālieto drošības vestes un laivas jānoenkuro. Pasākuma laikā laivas ar motoriem drīkstēs atrasties tikai ar izslēgtiem dzinējiem, bet pirms, pēc un pasākuma laikā pārvietoties pa ezeru drīkstēs, nepārsniedzot 5 km/h. Katrs apmeklētājs pats būs pilnībā atbildīgs par drošību uz ūdens.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt