Homo Novus 06.09.2021

“Vēl ne” (Not Yet) – meistarklases un laboratorija kopā ar Kītu Henesiju

Foto: Robbie Sweeney

Septembra sākumā Rīgā viesosies starptautiski novērtēts ASV kustību mākslinieks, horeogrāfs un pasniedzējs Kīts Henesijs. Laika posmā no 10. septembra līdz 17. septembrim intensīvi norisināsies K.Henesija vadītas meistarklases un kustību laboratorija, kurās piedalīties ir aicināts ikviens performances, kustību mākslas interesents un it sevišķi skatuves mākslas profesionāļi – horeogrāfi, dejotāji, aktieri, režisori, producenti, dramaturgi, kuratori.

Kīts Henesijs ir uzaicināts veidot šī gada Starptautiskā jaunā teātra festivāla „Homo Novus” noslēguma ceremoniju 18. septembrī plkst. 20.00 Vidzemes tirgū, kur skatītājiem būs iespēja redzēt laboratorijas laikā radīto.

No 10. līdz 13.septembrim, katru dienu deju studijā “Dzirnas”  (Lāčplēša iela 106 k-1) norisināsies:

  • plkst.10.00  - 13.00 meistarklase,
  • plkst.13.00 – 14.15 pārtraukums,
  • plkst.15.15 – 18.00/19.00 atvērta laboratorija.

No š.g. 14. septembra līdz 17. septembrim turpināsies atvērtā laboratorija, bet nu jau specifiskāk un konkrētāk – kā mēģinājumi topošajai performancei. Tiem, kas apmeklēs meistarklases un laboratoriju, būs iespēja piedalīties performancē ar tādu pašu nosaukumu kā meistarklasēm – “Vēl ne”, kas notiks š.g. 18. septembrī plkst. 20:00 Vidzemes tirgū (Brīvības ielā 90, Rīgā) Starptautiskā jaunā teātra festivāla „Homo Novus ”  noslēgumā.

Kolektīvās dziedināšanas eksperiments “Vēl ne” ir atbildes reakcija uz mūsdienu politiskajām krīzēm. Laikā, kad nākotne ved mūs nezināmā virzienā, meistarklases un laboratorija atklās kā kvīrums iegūst reālu veidolu. Intensīvā tempā kopīgi strādājot eksperimentālās dejas, improvizētu priekšnesumu, sirds dalīšanās un politisku diskusiju laboratorijā, “Vēl ne” būs īss “mirklis”, kas čakarējas ar laika, kapitāla, varas un iztēles normām.” Ķermeņi, skaņas, tērpi, skulptūras, ar vietu saistīti eksperimenti, sarunas, kas nekad nebeidzas… viss kļūst par horeogrāfijas potenciālu vienreizējai performancei. Mērķis ir no jauna iztēloties un ietvert konceptu “Vēl ne”, apzināšanos, ka cita pasaule ir iespējama, un darboties, lai radītu apstākļus tās tapšanai.

Lai pieteiktos meistarklasēm un laboratorijai, raksti uz e-pastu  – horasoc@gmail.com

Kīts tiek uzskatīts par dzimuma minoritāšu un AIDS tematikas pionieru kustību un performances mākslā. K. Henesijs ir atpazīstams ar  savām nelineārām performances kolāžām, kas apvieno gan deju, gan runāšanu, dziedāšanu, kā arī dizainu un vizuālo mākslu, kā arī bieži vien grauj izpildītāja-skatītāja  neredzamo barjeru. K. Henesijs izceļas ar patiesu interesi un spēju sapludināt performances mākslu ar kopienas konstruēšanu. K. Henesiju dēvē par izteikti sociāli aktīvu mākslinieku.

!! Meistarklasēs un laboratorijā varēs piedalīties tikai, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu !!

Projektu atbalsta: ASV vēstniecība Latvijā un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Kīta Henesija meistarklases, laboratorija un performance “Vēl ne” top sadarbībā ar Latvijas Jauno Teātra institūtu.

 

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt