kNOT Theatre 06.09.2021

kNOT Theatre aicina uz ritu ritu izrādi “Ved mani mājās! Vol.2”

Publicitātes foto

Neatkarīgā teātra apvienība “kNOT Theatre” režisora Edgara Niklosona vadībā aicina uz ritu ritu izrādi “Ved mani mājās! Vol.2” par sevis meklējumiem ārpus pagātnes pieredzēm un traumām. Izrādes gaidāmas 29. un 30. septembrī, kultūras vietā “Tu jau zini Kur” Tallinas ielas kvartālā.

Ritu ritu izrāde “Ved mani mājās! Vol.2” ir turpinājums performatīvajai diskusijai-brīvajam kliedzienam “Ved mani mājās! Vol. 1”, kas izskanēja 2020. gada septembrī Sarunu festivālā “LAMPA” un Radio NABA ēterā. Tā aizsāka teātra apvienības “kNOT Theatre” darbību ar pētniecībā balstītiem sociālās mākslas projektiem, kas tiek bāzēti fiziskajā, kustību un objektu teātra estētikā, cenšoties runāt par sociāli trausliem un aktuāliem tematiem.

Autsaiders, vienpatis, izstumtais, pie noteikta grupējuma nepiederoša persona – plakātiski nosaukumi cilvēkiem, kuri nereti ir sabiedrībai “neērti” vai pat nevēlami. Bet ko tad, ja šādas personas izveido savu, pavisam jaunu grupējumu, kurā ikviens var atbrīvoties no savām traumām un negatīvajām pieredzēm, kas traucē iekļauties ikdienas dzīvē? Kā tikt laukā no paša radītās cēloņsakarības cilpas? Kā atgūt ticību kādam, kurš sola labāku dzīvi? Cik smaga ir emocionālās brīvības cena? Laikmetīgās mākslas izrāde - brīvā kliedziena atbalss kustībā un objektos.

Izrādes sižeta pamatā ir patversmes dzīvnieku dokumentālās liecības, kuras caur izrādes formu veido saistvielu starp cilvēcisko un dzīvniecisko, skaidri nenošķirot, kurš jāglābj vairāk – suns vai tā saimnieks; miesa vai dvēsele?

Izrādi veido neatkarīgās teātra apvienības “kNOT Theatre” radošā komanda: režisors, dramaturgs - Edgars Niklasons, horeogrāfs - Jānis Putniņš, aktieri - Anastasija Džordževiča-Rekuta, Elīna Bojarkina, Rūdolfs Apse, Malgorzata Apse, mākslinieki - Evita Bēta un Vladislavs Loiks, izrādē būs dzirdama Evijas Vēberes izrādei īpaši radīta mūzika. Producente - Anete Enikova.

Izrādi ieteicams apmeklēt no 12 gadu vecuma, tās laikā tiek izmanota krievu, poļu un angļu valoda. Biļetes var iegādāties bieļešu tirdzniecības platformā - aula.lv ( https://www.aula.lv/pasakumi/ved-mani-majas-vol2)

Projekts “Ved mani mājās!” top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes, Radio NABA un Latvijas Kultūras koledžas atbalstu sadarbībā ar dzīvnieku patversmi “Ulubele”.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt