Latvijas Jaunais teātra institūts 08.09.2021

Starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus” 2021

Foto: Māra Brašmane

Ar “Dzīrēm” Sporta pils dārzos, “Guči fabrikas” atvēršanu Vidzemes tirgū un Lienes Pavlovskas vizuālo darbu “Atrastos zābakos” atklāts Starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus”. Festivālu, kurš šogad notiek 26. gadu pēc kārtas, 10 dienu garumā varēs pieredzēt Rīgā, reģionos, tiešsaistē, klātienē un pa telefonu. Programmā iekļauti latviešu jaundarbi, kā arī izrādes, kas tapušas ciešā sadarbībā ar māksliniekiem no Norvēģijas, Kanādas, Itālijas, Vācijas, Austrālijas, ASV un citām valstīm.“Homo Novus” rīko Latvijas Jaunā teātra institūts.

Līdz ar festivāla sākumu interesentiem būs pieejams arī festivāla centrs Vidzemes tirgū, kur varēs piedalīties sarunās ar māksliniekiem un vakaros baudīt muzikālus priekšnesumus, par ko rūpēsies Kaspars Groševs, Kristians Kalva, Ēriks Kiršfelds un citi. Centrā būs iespējams arī uzrakstīt un nosūtīt savu festivāla pastkarti, izmantojot īpašu ar “Latvijas Pasts” atbalstu radītu “Homo Novus” pastmarku (ierobežotā daudzumā). Vidzemes tirgū notiks arī festivāla noslēguma ceremonija 18. septembrī ar Sanfrancisko leģendārā kvīru dejas mākslinieka Kīta Henesija vadīto kolektīvās dziedināšanas eksperimentu “Vēl ne”, kas plānots kā atbildes reakcija uz mūsdienu politiskajām krīzēm.

Lielākā daļa “Homo Novus” izrāžu un notikumu noris zaļajā drošības līmenī, kas nozīmē, ka, rūpējoties par citu apmeklētāju, mākslinieku un komandas drošību, festivālu klātienē būs iespējams apmeklēt, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu (derīguma termiņš – 6 mēneši) un personu apliecinošu dokumentu. Savukārt mājaslapā homonovus.lv norādītas arī tās izrādes, kuri notiks brīvā dabā drošā attālumā vai attālināti. Atsevišķiem “Liecinieku tribīnes” notikumiem būs iespējams sekot video tiešraidē Latvijas sabiedrisko mediju portālā LSM.lv.

Jau iepriekš ziņots, ka šogad festivāls “Homo Novus” runā par nenoteiktību dažādos ideju laukos. Festivāla programma radīta vēl ciešākā sasaistē ar skatītāju, piedāvājot iespēju satikties svešiniekiem, apmainīties idejām, vārdiem, izmēģināt citu cilvēku nodarbošanos, piedzīvot citu dzīvi, atrast sevī spēju uzticēties otram, lai reizēm ļautu palīdzēt arī sev. “Homo Novus” aicina kopīgi iztēloties nākotni un sabiedrību, kurā cits citu pamanām, novērtējam, un kurā dzīvs un klātesošs ir kolektīvais prieks.

Vairāki notikumi festivālā ir bezmaksas, savukārt biļetes uz izrādēm iespējams iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā bilesuparadize.lv, kā arī festivāla centrā Vidzemes tirgū.

Festivāla vizuālajā identitātē izmantotas Māras Brašmanes fotogrāfijas no tirgus sērijām, kas uzņemtas Vidzemes tirgū un citviet Latvijā. Partneri un atbalstītāji: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Eiropas Savienības programma "Radošā Eiropa", LR Kultūras ministrija, ACT, “BE PART” (Art BEyond PARTicipation), Nordic-Baltic Mobility Programme, MID Atlantic Arts Foundation, Gētes institūts Latvijā, ASV vēstniecība Latvijā, Canada Council for the Arts, Somijas vēstniecība Latvijā, Moneo, Airos, "Dekorāciju darbnīca", Rīgas centrāltirgus, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Sporta pils dārzi, "Hanzas perons", Ģertrūdes teātris, "Noass", "Tu jau zini kur", "Latvijas Pasts", “Flag.lv”, “Valmiermuižas alus darītava”, Saulkrastu kultūras centrs, kā arī LSM.lv, Satori, Latvijas Radio 3 "Klasika", "Riga This Week".

 

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt