Kroders.lv 10.09.2021

14. septembrī Liepājas stacijas ēkā pirmizrāde izrādei “Mūra pils tuksnesī”

Publicitātes foto

“Mūra pils tuksnesī” būs laikmetīga, skatītāju iekļaujoša (immersive theatre) kopienas teātra (applied theatre) izrāde par gaidām, kurā caur sadzīvisku grotesku, poētisku satīru un pārspīlējumu tiks atklātas cilvēku gaidas pēc brīvības, draudzības, mīlestības un labākiem laikiem.

Izrāde “Mūra pils tuksnesī” ir Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra pieaicinātās dramaturģes un režisores Sandijas Santas un fonda “INITIUM” teātra mākslas kopprodukts, kura saturu veidojuši profesionāli mākslinieki un Liepājas amatierteātra “Projekts” aktieri.

Kopienas teātris ir pasaulē un Latvijā populāra skatuves mākslas forma, kur iestudējuma darba procesā tiek pētītas kādas sabiedrības grupas problēmjautājumi, stāsti un vēsture, tādējādi šīs izrādes dramaturģiskais pamats ticis veidots iedvesmojoties tieši no Liepājas dzelzceļa stacijas bijušo un esošo darbinieku stāstiem.

Šogad VAS “Latvijas dzelzceļš” īpašumā esošajai Liepājas dzelzceļa stacijai aprit 150 gadui. Tā ir viena no vecākajām dzelzceļa stacijām Latvijā. Savu nosaukumu izrāde ir aizguvusi no vēstures avotos norādītās informācijas, kuros tika minēts, ka stacijas ēka esot celta  klajā, smilšainā vietā, kas atklāta 1871. gadā. Tajā laikā tās apkārtnē vēl neesot bijis dzīvojamo māju, tāpēc stacijas apjomīgās arhitektūras dēļ to iesaukuši par “mūra pili tuksnesī”.

Izrādes radošā komanda:

Dramaturģijas un režijas autore – Sandija Santa.

Horeogrāfe – Katrīna Albuže.

Scenogrāfs, kostīmu mākslinieks – Edgars Niklasons.

Skaņu mākslinieks – Andris Jeziks.

Dalībnieki –  Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra amatierteātra “Projekts” aktieri un viesmākslinieks,  LNO solists Armands Siliņš.

Izrāde ir tapusi sadarbībā ar VAS “Latvijas dzelzceļš”. Īpaša pateicība Liepājas dzelzceļa stacijas bijušajiem un esošajiem darbiniekiem, kas ļāva ieskatīties savos dzīves stāstos. 

Izrādes notiks Liepājas stacijas ēkas uzgaidāmajā zālē – 14.09., 15.09. plkst. 20.00.

Biļetes iepriekšpārdošanā no 2. septembra www.bilesuparadize.lv, biļešu cenas: 5 EUR (4 EUR skolēniem, studentiem un pensionāriem). Ieeja pasākumā skatītājiem ar derīgiem Covid-19 sertifikātiem, apliecinot pilno vakcinācijas kursu vai Covid-19 pārslimošanas faktu.

Pasākums notiek Kurzemes plānošanas reģiona īstenotās Kurzemes kultūras programmas 2021 ietvaros, ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Latvijas valsts meži. Sadarbības partneri: Liepājas Tautas mākslas centrs, VAS Latvijas dzelzceļš.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt