Projekts DIVI 9 13.09.2021

15. septembrī gaidāma multimediālas izrādes “ŠĪ MĪLESTĪBA NEPĀRDODAS” pirmizrāde

Publicitātes foto

Vairāk kā 30 mākslinieki apvienojušies kustībā “Projekts DIVI 9”, lai mākslas valodā izgaismotu garīgās veselības un atkarības problemātiku Latvijā, tādejādi kliedējot stigmu un veicinot emocionālo inteliģenci sabiedrībā.

15. septmebrī, Sporta 2 kvartālā pirmizrādi piedzīvos laikmetīgās dejas, cirka akrobātikas, aktierspēles, video projekciju un Matīsa Runtuļa mūzikas sintēze - multimediāla izrāde "ŠĪ MĪLESTĪBA NEPĀRDODAS".

Projekta DIVI 9 komanda savu kustību uzsāka, patiesu notikumu un sajūtu vadīti, kad 2020. gada maijā savu dzīvi pāragri beidza draugs, dēls, mūzikas producents un mākslinieks Matīss Runtulis. Šis fakts ir satricināja daudzus.

DIVI 9 radošā komanda kopīgi izvēlējusies 13 Matīsa Runtuļa skaņdarbus, no kuriem vairāki izrādē būs dzirdami arī dzīvajā izpildījumā. Skanēs Mr.Myster solo projekta kompozīcijas, kā arī ar laika biedriem kopīgi radītais - Black Apple Market, Northern C, Grupa Truppa un NOTinghila. Mūziku izrādē spēlēs draugi un radošie biedri Toms Poišs, Miķelis Putniņš, Elza Rozentāle, Matīss Repsis, Pauls Ķierpe.

Multimediāla izrāde "'ŠĪ MĪLESTĪBA NEPĀRDODAS" ir iespēja sevi ne tikai izklaidēt, bet arī aizskart dziļākas dvēseles stīgas, kuras nemanot, bet trokšņaini skan tepat mums blakus.  Tā nebūs klasiska teātra izrāde - netiks lietotas verbālas izpausmes, mākslinieki sarunāsies laikmetīgās dejas, cirka akrobātikas, mūzikas un abstraktu vizuālu vēstījumu valodā. Multimediālās mākslas princips, kas paredz daudzu spēlētāju vēlmi un spēju komunicēt vairākos uztveres līmeņos.

Režisors Viktors Runtulis izrādi konceptuāli veido kā abstraktu dzīves telpas atspoguļojumu, kā spēles laukumu, kurš vēsta par mūsu dvēseles centieniem pielāgoties mūsdienu dzīves robežām – kvadrātam, kur tā nemitīigi svārstās un balansē starp esošo un vēlamo. Tomēr, par spīti pretestībām, dvēsele dzīvo un mīl līdz nāvei. Un izrādās – arī pēc tam.

Nedēļa no 2021. gada 15. septembra līdz 21. septembrim Sporta 2 kvartālā būs tematisku notikumu apvīta – katru dienu no plkst. 12.00 līdz plkst. 18.00 ikvienam interesentam gidu pavadībā būs iespēja apmeklēt audiovizuālu mediju izstādi "MĀKSLA GARĀKAI DZĪVEI", savukārt vakaros speciāli izveidotajā teātra zālē notiks multimediālā izrāde “ŠĪ MĪLESTĪBA NEPĀRDODAS”. Izrādes apmeklētājiem būs iespēja aplūkot izstādi stundu pirms un arī pēc izrādes.

Audiovizuālu mediju Izstādi “MĀKSLA GARĀKAI DZĪVEI” producē biedrība ASTE. Art, Science, Technology, Education (aste.gallery), kuras pamata darbība ir organizēt reģionālus un starptautiskus kultūras un izglītojošus pasākumus mediju un skaņas mākslas jomās, kā arī producēt jaunus mākslas darbus.

Tā būs vairāk kā 10 mākslinieku koletīva audiovizuālu mākslas darbu ekspozīcija, kas radīta speciāli šim notikumam. Autori reflektēs par Projekta DIVI 9 tēmām, piedāvājot skatītājiem jaunas – garākas dzīves pieredzes. Māksla kā meklējumu ceļš, kas sniedz iespēju interaktīvi eksperimentēt ar telpu, vidi un uztveri, tā pat kā paši mākslinieki bieži vien eksperimentē ar savu dzīvi, meklējot jaunus veidus kā dzīvot, redzēt un domāt.

Sekot līdzi Projekta DIVI 9 notikumiem vari mājas lapā www.projektsdivi9.lv, kā arī sociālo mediju platformās –   facebook un instagram.

Spēles laukuma veidotāji:

Komponists – Matīss Runtulis
Režisors – Viktors Runtulis
Horeogrāfi – Dmitrjs Gaitjukevičš, Elīna Gaitjukeviča
Scenogrāfs – Rūdolfs Baltiņš
Gaismu mākslinieks – Niks Cipruss
Video mākslinieki – Fricis Kalvelis, Anna Meldrāja
Gaisa horeogrāfijas tehniskais nodrošinājums – Indulis Sverns
Producenti – Sanita Tauriņa, Marta Mēness

Izrādes:

15. septembrī, ieeja no 18:00 (izstāde), izrāde no 19.00 – 20.30

16. septembrī, ieeja no 18:00 (izstāde), izrāde no 19.00 – 20.30

17. septembrī, ieeja no 17:00 (izstāde), izrāde no 18.00 – 19.30

18. septembrī, ieeja no 17:00 (izstāde), izrāde no 18.00 – 19.30

*Izrādes 15., 17., un 18. septembrī ir plānotas apmeklētājiem tikai ar derīgiem Covid-19 sertifikātiem, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu. Savukārt izrādi 16. septembrī aicināts apmeklēt gan personas ar Covid-19 sertifikātiem, gan apersonas ar negatīvu Covid-19 testu.

Biļetes iepriekšpārdošanā: https://www.projektsdivi9.lv/biletes/

Izrādi iesaka personām no 16 gadu vecuma.

Izrādē tiks izmantos stroboskops.

Izādes garums – 90 minūtes. Bez starpbrīža.

*Projektam ir tikai un vienīgi sociāls un kulturāls raksturs un tajā nav nodoma gūt peļņu vai veidot publicitāti citiem, ar to nesaistītiem mērķiem. Multimediāla izrāde “ŠĪ MĪLESTĪBA NEPĀRDODAS” ir pirmais projekta DIVI 9 solis pretim virsmērķim – mākslas valodā izgaismot un pievērst uzmanību garīgās veselības un atkarības problemātikai Latvijā, tādejādi kliedējot stigmu, mazinot aizspriedumus un veicinot emocionālo inteliģenci sabiedrībā.

Projekts tapis pateicoties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt